На Львівщині з літаків розкидають вакцину (ФОТО, ВІДЕО)

0
792

На Львівщині розпочалась імунізація диких тварин від сказу. Вакцину із приманками розкидають із літаків в усіх районах області, оминаючи населені пункти. Загалом в Львівській області планують використати близько 430 тисяч доз такого препарату.

Про це Суспільному повідомив начальник управління ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Володимир Подоляк, пише Кулемет.

Команда пілотів прибула на Дрогобицьке летовище близько 8.30 ранку. Вони мають облетіти з вакциною усю Україну. До цього вони були на Закарпатті, після Львівщини планують полетіти на Волинь. Літають на таких рейсах пілоти зі спеціальною підготовкою.

На Львівщині з літаків розкидають вакцину
На Львівщині з літаків розкидають вакцину
На Львівщині з літаків розкидають вакцину
На Львівщині з літаків розкидають вакцину

“Ми отримуємо спеціальний сертифікат, який говорить про те, що ми пройшли підготовку, і готові до виконання саме цього виду робіт. Адже він не схожий ні на що інше”, — каже командир літака Сергій Жихарь.

Вакцина із приманкою – це брикет розміром із сірникову коробку із запахом м’яса. Усередині – желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Вакцину зберігають у машині-холодильнику за температури не вище -20 градусів. Її завантажують в літаки безпосередньо перед зльотом.

“На кожному борту є апарат, який дозує цю вакцину. На квадратний кілометр йде 25 брикетів цього препарату. За цим слідкує оператор”, — каже начальник управління ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Володимир Подоляк.

Оператор Тарас Процідим каже, тварини вакцинуються під час прийому їжі.

“У приманці всередині є блістер з вакциною. Коли лис його прокушує, вакцина потрапляє в слизову оболонку і тварина вакцинується”, — каже Тарас Процідим.

Загалом щоб вакцинувати диких тварин на усій території Львівщини, потрібно близько тижня.

Залишити відповідь