На Львівщині відбулись Європейські дні добросусідства

0
695
На Львівщині відбулись Європейські дні добросусідства
На Львівщині відбулись Європейські дні добросусідства

На Турківщині урочисто відкрили Європейські Дні Добросусідства «Кордон Боберка». Про це пише прес-служба обласної ради.

Із вітальним словом до українських і польських гостей свята звернувся голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

«Європейські Дні Добросусідства покликані змінити кордони в Карпатах, щоб люди мали змогу контактувати між собою, обмінюватися досвідом і культурою, відчувати себе мешканцями одних гір – і Бескид, і Бещадів. Звісно, нам довго до цього йти і це буде не так просто, але ми знаємо що і як робити. Тому як перший крок – прошу всіх поставити свій підпис під петицією до тих, хто може ухвалити рішення про прокладення дороги Бориня – Боберка і про будівництво самого пункту пропуску. Разом маємо єднатися навколо ідей, що ми є представники великої європейської родини і українці, і поляки. Тому хочемо бути разом, хочемо бути не поділеними кордонами, а жити разом в одних Карпатах», – сказав очільник облради.

Опісля розпочалася концертна програма за участі українських та польських гуртів, яка закінчиться карпатською дискотекою.

Нагадаємо, у перший день проведення Європейських Днів Добросусідства відбувався Транскордонний самоврядний форум.

Довідково:

Європейські Дні Добросусідства, які відбуваються в селах Сянки та Боберка Турківського району, покликані нівелювати бар’єри та змінювати спосіб життя людей з обох боків українсько-польського кордону, а також має закликати політиків, засоби масової інформації до дискусії на тему добросусідських стосунків у прикордонному регіоні та розбудови доступності, у тому числі нових пунктів пропуску.

Європейські Дні Добросусідства передбачають проведення Форуму транскордонної співпраці, презентацію можливостей розбудови українсько-польського кордону у с. Боберка, футбольний матч добросусідства, закладення транскордонного лісу, концертну програму, транскордонний ярмарок ремесел, покази рятувальників, виставку техніки прикордонників та ін..

Дводенний захід організований Турківською районною радою і відбувається за підтримки Львівської обласної ради, Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна», Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020».

Залишити відповідь