На Львівщині відбудеться перший в Україні форум військових письменників

0
677
На Львівщині відбудеться перший в Україні форум військових письменників
На Львівщині відбудеться перший в Україні форум військових письменників

Упродовж 6-8 травня у Львові відбудеться перший в Україні Всеукраїнський форум військових письменників. Про це повідомили сьогодні під час брифінгу.

“Участь у форумі візьмуть 20 учасників, 18 з інших областей.  У перший день о 12 год в Італійському дворику, що на площі Ринок, 6 відбудеться кава-зустріч з письменниками, які пишуть на сучасну військову тематику. Відтак, кожен охочий зможе познайомитись та поспілкуватись з авторами. Впродовж трьох днів Форум триватиме на різноманітних локаціях, зокрема  Львівська обласна бібліотека для юнацтва імені Романа Іваничука, Франковий університет, Будинок офіцерів, Академія сухопутних військ тощо”, – зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

Як розповіла директор Львівської обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука Тетяна Пилипець, упродовж форуму у бібліотеці презентують усі книги авторів, які кожен охочий зможе придбати.

“Формат форуму передбачає, що автори, які є на місці можуть долучатись онлайн до заходу. Мені приємно, що бібліотека є однією з локацій і що бібліотекарі стали волонтерами  форуму. Усі дні у бібліотеці можна побачити доробок наших гостей і придбати їх. Усі автори – літературні зірки сучасної військової прози та поезії”, – підкреслила Тетяна Пилипець.

У межах форуму автори здійснять поїздки у райони області, де презентують свої книги і поспілкуються з читачами.

“Приємно, що Львівщина стає столицею військової книги. Хлопці і дівчата, які пройшли війну пишуть історію сучасної мовою, акцентуючи на переживаннях людей, які пройшли через війну. Письменники поїдуть у Дрогобич, Моршин, Миколаїв, Новий Розділ, Яворів та інші міста”,  – наголосив  керівник Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Олександр Поронюк.

Серед авторів проекту – військовий журналіст, учасник АТО Влад Якушев.

“Проект є унікальним, бо вперше зберуться військові автори, і я висловлюю слова вдячності від них усіх. Військова література є потрібна, бо це інформація про війну, патріотичне виховання. Цей форум – це крок вперед для розвитку військової літератури”, – зазначив  Влад Якушев.


Leave a Reply