На Львівщині проведуть спільне засідання Ради ректорів та ради директорів щодо скасування ЗНО

0
402
Депутати профільної комісії Львівської облради підтримали позицію не скасовувати ЗНО у 2022 році

Під час наради у департаменті освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації за участі депутатів комісії з питань освіти, науки та інновацій обласної ради, Ради директорів шкіл Львівщини, Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти, обласного інституту післядипломної педагогічної освіти було напрацьоване звернення до Міністерства освіти і науки України, Комітету Верховної Ради України з питань науки, освіти та інновацій освітніх та батьківських спільнот закладів загальної середньої та професійної освіти щодо необхідності проведення ЗНО у 2022 році.

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу ЛОР.

Зокрема, у зверненні йдеться: «Російсько-українська війна і запровадження в Україні воєнного стану – це складний виклик для національної системи освіти, який потребує адекватної відповіді. Ініціатива тимчасово скасувати державну підсумкову атестацію (ДПА), зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), єдиний вступний іспит (ЄВІ) та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ), які визнаються здобувачами освіти і суспільством об’єктивними інструментами оцінювання, руйнує сформований упродовж багатьох років ефективний державний механізм регулювання ринку освітніх послуг.

Навіть з урахуванням того, що частина потенційних здобувачів вищої освіти сьогодні знаходиться за межами України, на навчання у провідних університетах України претендуватиме значно більше абітурієнтів, ніж ці ЗВО можуть прийняти. До пропонованого як тимчасова заміна ЗНО «комп’ютерного механізму без участі дитини», як і до середнього балу атестата, іспиту з фахового предмета, співбесіди чи мотиваційного есе немає такого рівня довіри як до ЗНО та інших конкурсних критеріїв відбору. Немає жодних гарантій, що будь-які інші запропоновані тимчасові процедури добору будуть прозорішими та простішими від тих, якими ЗВО користувалися в останнє десятиліття.

Закликаємо депутатів Верховної Ради України, Міністра освіти і науки України, усю освітянську та батьківську спільноти зберегти у 2022 році конкурсний критерій доступу до освітніх послуг, а саме зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), єдиний вступний іспит (ЄВІ) та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ), адаптувавши порядок вступу до закладів вищої освіти України до обставин воєнного часу».

Ініціатори звернення пропонують МОН України спільно з Комітетом з питань освіти, науки та інновацій розробити законопроєкт про особливості завершення 2021/2022 н. р. та проведення вступної кампанії 2022 року з урахуванням таких підходів:
1. Звільнити здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти в 2021/2022 н. р., від державної підсумкової атестації.
2. Визначати середній бал документа (додатка до документа) про повну загальну середню освіту за результатами оцінок за перший семестр 2021/2022 н. р. або річних оцінок за 10 клас.
3. Дозволити учням випускних класів закладів загальної середньої освіти, документальна база яких була втрачена внаслідок війни, брати участь у конкурсному відборі до ЗВО на основі нотаріально завірених свідчень директора і/або двох педагогів про результати навчання.
4. Продовжити реєстрацію на участь у ЗНО до липня 2022 р.
5. Передбачити дві–три сесії ЗНО у липні–вересні 2022 р.
6. Скоротити кількість предметів ЗНО до двох: українська мова (обов’язковий), математика, історія України, іноземні мови (без аудіювання) (на вибір).
7. Розпочати 2022/2023 навчальний рік у закладах вищої освіти в жовтні–грудні 2022 р. чи навіть на початку 2023 р.

«Урахування цих пропозицій, на нашу думку, дасть змогу не порушити усталену практику конкурсного добору, забезпечити справедливість при формуванні контингенту студентів та пом’якшити потенційно стресову для школярів/абітурієнтів вступну кампанію, яка навіть за сприятливих обставин відбуватиметься під знаком війни», – зазначено у зверненні.

Звернення підписали:
Іванна Герус, Іван Стецькович, Парасковія Дворянин, Звенислава Мамчур-Калинець ( комісія з питань освіти Львівської обласної ради)
Олег Паска (від Департаменту освіти і науки ЛОВА)
Юрій Бобало (голова Ради ректорів Львівщини)
Степан Давимука (голова Експертної ради)
Павло Хобзей ( директор ЛОІППО)
Лариса Середяк ( директор ЛРЦОЯО)
Оксана Клепуц ( директор Козівського ЗЗСО від Ради директорів Львівщини)
Ористлава Сидорчук, Ореслава Хомик (Союз Українок)

У понеділок, 14 березня, заплановане також спільне засідання Ради ректорів Львівщини та ради директорів Львівщини, Експертної ради при департаменті освіти щодо обговорення цієї позиції.

Leave a Reply