На Львівщині проведуть перевірку будівництва сільських амбулаторій (ФОТО)

0
445
Роман Филипів
Роман Филипів

Депутати обласної ради впродовж червня відвідають населені пункти Львівщини у яких ведеться будівництво сільських амбулаторій в рамках державної програми «Доступна медицина».

Таке рішення депутати прийняли 26 травня під час першого засідання тимчасової контрольної комісії, пише Кулемет з посиланням на прес-службу облради.

У складі комісії 10 осіб, представників від дев’яти фракцій обласної ради. Головою комісії депутати обрали першого заступника голови Львівської обласної ради Євгенія Гірника, заступником – Романа Филипіва, секретарем – Анну Ярмолу.

Нагадаємо, амбулаторії сімейної медицини споруджуються в різних громадах області за рахунок субвенції з державного бюджету та співфінансування з місцевих бюджетів. З 43 запланованих на Львівщині медичних закладів, станом на травень 2021 року, здано не всі об’єкти.

“З 2018 року в рамках проєкту було закуплено автомобілі, медичне обладнання та розпочато будівництво 43 амбулаторій. З них завершено 25 закладів, 6 амбулаторій збудовані на 90%, щодо фінансування та спорудження інших медзакладів виникли неузгоджені питання – повідомив депутатам заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Бучко.

Голова тимчасової контрольної комісії Євгеній Гірник наголосив на тому, що затягувати з розв’язанням проблемних питань не можна, оскільки у 2021 році завершується чотирирічний термін дії державної програми “Доступна медицина”, яка спрямована на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. Завершення робіт має відбутися без фінансових чи правових колізій.

“Представники комісії впродовж червня оглянуть стан та проаналізують реалізацію будівництва й реконструкції кожної амбулаторії, особливо тих, які вважаються проблемними. Ми з’ясуємо через які обставини приміщення не добудовані. Депутати підготують та нададуть на розгляд Львівської обласної ради звіт про перспективи цільового використання споруд в кожній з громад”, – запевнив голова контрольної комісії.

Leave a Reply