На Львівщині презентували фільм про захисників Донецького аеропорту

0
715
На Львівщині презентували фільм про захисників Донецького аеропорту, фото ЛОР

У кінотеатрі Планета Кіно в ТРЦ «Forum Lviv» презентували документальний фільм «Трохи нижче неба».

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу Львівської ОДА.

Кінострічка розповідає про 4-х бійців вісімдесятої бригади ЗСУ, які загинули у боях за Донецький аеропорт у січні 2015 року: Ігоря Римара, Володимира Труха, В’ячеслава Мельника та Івана Вітишина.

“Це п’ятий показ фільму, стрічку вже презентували у Києві, Луцьку, Тернополі, Рівному. Хочу наголосити, щоб ви не порівнювали  цей  фільм із будь-яким іншим про Донецький аеропорт. Він не схожий на жоден, ми зробили  його таким,  яким вважали за потрібне, щоб нагадати, через що довелось пройти кіборгам.  В час, коли триває війна, цей фільм як нагадування: доки ми не проженемо росіян,  у нас не буде нормального життя у нашій країні”, – зазначив автор та продюсер фільму, військовий журналіст і доброволець Михайло Ухман.

Над стрічкою працювали упродовж двох років. Автори спілкувались із родичами та побратимами загиблих кіборгів. Фінансували проєкт із допомогою небайдужих людей.

“Більшість людей забувають, що у країні триває війна і що ми її не перемогли. Таким фільмом ми хочемо нагадати суспільству, що боротьба триває і абсолютно від кожної людини, яка живе в цій країні або ж є українцем, але мешкає за межами України,  залежить наше майбутнє. Фільм має знайти відгук у серцях людей, щоб кожен переосмислив своє життя.  Кінострічка є доволі важкою і вимагає максимальної уваги, щоб ключові моменти пропустити крізь своє серце”, – наголосив співпродюсер фільму Сергій Коновал.

Нагадаємо, у ніч на 26 травня 2014 року розпочалась боротьба за Донецький аеропорт. Озброєні проросійські бойовики в ультимативній формі вимагали від українських захисників скласти зброю і здатися. Однак, українські військові дали їм гідну відсіч.

Боротьба за стратегічний об’єкт продовжувалася і тривала 242 дні. За офіційними даними, тоді загинуло понад 200 українських військових.

Захисників Донецького аеропорту за проявлену мужність, відвагу та неймовірну стійкість назвали кіборгами.

«Вдячна за непрості емоції авторам та продюсерам фільму. Найважче було бачити сльози матерів загиблих хлопців, чути страшні спогади побратимів, бачити вражаючі документальні кадри. Вважаю, що ми сьогодні ще не достатньо робимо для того, аби належним чином закарбувати в пам’яті українців той подвиг наших Героїв.
Цей фільм, хоч і дуже емоційно та психологічно важкий, але це та невеличка дань тому героїзму і патріотизму, який Україна має вже у своїй новітній історії.
Маючи таких незламних Героїв, які готові стояти на смерть до кінця, Україна обов’язково переможе. Слава нашим Героям! Слава Україні!» – зазначила Ірина Гримак.

Показ фільму відбувся за сприяння Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації. У цей же день фільм продемонстрували для ліцеїстів Львівського державного ліцею ім. Героїв Крут, пише прес-служба Львівської обласної ради.

Довідково:

В основу документального фільму увійшли історії чотирьох воїнів 80-ї бригади Збройних сил України, які загинули в січні 2015 року: Ігоря Римара, Володимира Труха, В’ячеслава Мельника та Івана Вітишина. У кожного з цих хлопців різні життєві стежки, проте загинули вони героями, які до останнього воювали з московськими окупантами.

Залишити відповідь