На Львівщині почали закривати відділення для лікування коронавірусу (ФОТО, ВІДЕО)

0
898
14 медзакладів Львівщини поступово відновлюватимуть планову госпіталізацію та планові операції, фото Суспільне

У лікарнях Львівщини почали згортати відділення, що призначені для лікування хворих на коронавірус. Таким чином, 14 медзакладів Львова та області поступово починають повертатися до звичної роботи. Там відновлюють планові операції та госпіталізацію пацієнтів.

Про це пише Кулемет з посиланням на Суспільне.

Від квітня минулого року в Центрі легеневого здоров’я пролікували понад 4 тисячі пацієнтів з коронавірусом. Для цього виділили 370 ліжок, і з них 20 — у реанімації. Відтепер у лікарні залишиться 100 ліжкомісць.

“Два відділення ми переводимо назад у фтизіатричні відділення, одне пульмонологічне відділення залишаємо для прийому пацієнтів з від’ємним ПЛР. І хірургія в нас розгорнута також на повну планову торакальну хірургію. Якщо буде спалах, ми розгорнемо більшу кількість “ковідних” ліжок, ті ліжка в нас є, всі забезпечені киснем”, — каже директор Центру легеневого здоров’я Любомир Рак.

730 ліжок для пацієнтів із коронавірусом було в Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги, з них використовували 570. Через зменшення кількості пацієнтів із коронавірусом кількість ліжок не скоротили, а змінили їхнє призначення.

“Ми відновили планову госпіталізацію, активно виконуємо планові оперативні втручання, тому частина ліжок охоплена хірургічною специфікою. В центрі терапії в нас виникла велика потреба в збільшенні ліжок, насамперед на реабілітацію. Також ми розгортаємо зараз пульмонологічні ліжка і робимо акцент на так звану постковідну реабілітацію”, — каже директорка з лікувальної роботи Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Галина Щербата.

Також ліжка згортають у Самбірській, Рудківській та Старосамбірській лікарнях. У районній раді – проти.

“Вже припинена робота відділень у Старому Самборі, Самборі, в Рудках перебуває ще майже 60 пацієнтів на лікуванні, тому Рудки ще продовжують історію. Ми сьогодні апелюємо до Національної служби охорони здоров’я, щоб у Самбірському районі хоч одна лікарня була збережена, тому що ми розуміємо, що чергова хвиля може повторитися”, — каже голова Самбірської районної ради Віталій Кімак.

На Львівщині “ковідні” відділення скорочують у 14 лікарнях, така ж кількість медзакладів ще прийматиме хворих на коронавірус.

14 медзакладів Львівщини поступово відновлюватимуть планову госпіталізацію та планові операції, фото Суспільне
14 медзакладів Львівщини поступово відновлюватимуть планову госпіталізацію та планові операції, фото Суспільне
14 медзакладів Львівщини поступово відновлюватимуть планову госпіталізацію та планові операції, фото Суспільне

“До прикладу сьогодні ми маємо тільки 36 госпіталізованих, в цілому по області — біля 500 людей. Це є при 5 тисячі ліжок, які були виділені. Всього 12% заповненості ліжок, тому сьогодення вимагає переформатуватися”, — каже заступниця директора обласного департаменту охорони здоров’я Наталія Літвінська.

Загалом “ковідні” відділення згорнуть у таких медзакладах: Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня, Львівська обласна дитяча клінічна лікарня “ОХМАТДИТ”, Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи, Новояворівська лікарня ім. Ю. Липи, Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр, Кам’янка-Бузька центральна районна лікарня, Сокальська районна лікарня, Стебницька міська лікарня, Стрийська центральна міська лікарня, Жидачівська міська лікарня, Перемишлянська центральна районна лікарня, Пустомитівська центральна районна лікарня, Рудківська лікарня та Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги Львова.

Наталія Літвінська додає, якщо ж лікарні будуть заповнені хворими на коронавірус на 60%, кількість ліжок знову збільшать.

Leave a Reply