На Львівщині очікують 42 тисячі доз вакцини проти коронавірусу

0
323
Санаторій «Немирів» повністю готовий до прийому осіб для обсервації. Фото ілюстративне

22 лютого у Львівській області методом ПЛР-тестування підтвердили 197 випадків інфікування коронавірусом, госпіталізували 155 осіб. Про це під час брифінгу сьогодні розповіла заступниця директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Шурпяк, пише Кулемет.

«Ситуація із захворюваністю дещо погіршилась. Завантаженість ліжок близько 30%, тобто є достатня кількість вільних ліжок, забезпечених киснем», – зазначила Ірина Шурпяк.

За словами Омеляна Синенького, координатора ковідного відділення Львівської обласної клінічної лікарні, на сьогодні у закладі лікується 21 пацієнт, з них 5 – у реанімаційному відділенні, троє підключені до апаратів ШВЛ.

«Хоча кількість пацієнтів у нашій лікарні не велика, проте це пацієнти у важкому стані», – пояснив Омелян Синенький.

Щодо вакцинації, за словами Ірина Шурпяк, в Україну вже прибула перша партія щеплень Oxford/AstraZeneca. Партія складається із 500 тисяч доз. Одразу після розмитнення, вакцину відправлять у регіони. На Львівщині очікується близько 42 тисяч доз.

«Перший етап включає 21 тисячу осіб. Коли ми готувалися до меншої кількості доз вакцини, які до нас надійдуть, говорили про те, що в першу чергу вакцинуємо майже 4 тисячі осіб – медиків та осіб похилого віку. Зараз кількість більша: залучимо всіх медиків, які працюють у «ковідних» стаціонарах – близько 3 тисячі осіб, також близько 3 тисяч працівників екстреної медичної допомоги разом з водіями, які беруть участь в транспортуванні пацієнтів, а також весь персонал «ковідних» закладів області», – зазначила Ірина Шурпяк.

Зазначимо, на сьогодні у стаціонарах лікують 1313 хворих. В реанімації перебуває 107 людей, з них на апаратах ШВЛ – 25.

За увесь час COVID-19 підтверджено у 76630 осіб в області. Померло 2236 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 67870 осіб.


Leave a Reply