На Львівщині об’єднають два музеї

0
367
Львівська обласна рада проведе чергову сесію 14 червня

Члени комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції підтримали пропозицію про об’єднання двох комунальних закладів Львівської обласної ради. Відтак на базі комунального закладу Львівської обласної ради «Історико-краєзнавчий музей», що у місті Винники пропонують створити окремий відділ «Історико-етнографічний музей «Бойківщина» у Самборі. З відповідним зверненням до комісії звернувся колектив музею «Бойківщина».

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу ЛОР.

За словами директорки Роксоляни Данич, у колективі самбірського музею 17 працівників. Об’єднання вплине позитивно на майбутнє закладу та зробить музей привабливим об’єктом для туристів. Це також перспектива для промоції громади.

«Впродовж трьох десятиліть ми робили виставки за кордоном, проводили конференції, але водночас не змінювали експозицію. Колектив прагне змін і застосування сучасних мультимедійних засобів, інтерактивних методик. То ж плануємо облаштувати в підвальному приміщенні цікаву музейну кімнату-аптеку, представити колекції унікальних археологічних  знахідок та багато інших ідей», – пояснює Роксоляна Данич.

Директор Історико-краєзнавчого музею м. Винники Ігор Тимець наголосив, що боротьба за культуру та історію – це наш окремий фронт і його треба зміцнювати. Від об’єднання закладів Ігор Тимець очікує додаткових можливостей для реалізації масштабних планів.

«Такий крок перш за все підсилить наші дві установи, колективи обох музеїв зацікавлені у співпраці. Ми й раніше реалізовували чимало спільних проєктів. Наприклад є цікава ініціатива створити розлогий туристичний маршрут «Від музею до музею». Він може пролягати  через населені пункти, в яких є пам’ятки родини Фредро. Також поруч із Самбором курорти Трускавець, Східниця, Моршин. Якщо ми хочемо мати туриста, мусимо створювати нові маршрути й працювати над тим, що цікавить приїжджих. Дохід від туризму в перспективі даватиме дохід у бюджети громад», – пояснив Ігор Тимець.

Як зазначив голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Святослав Шеремета, йдеться про створення сучасного інноваційного музею. Щоб цю пропозицію втілити необхідне ще відповідне погодження від комісії з питань комунального майна. Після цього Управління комунального майна Львівської обласної ради має напрацювати проєкт рішення за яке й голосуватимуть депутати під час сесійного засідання.

Залишити відповідь