На Львівщині голосували не у кабінках та видавали бюлетені без паспорта

0
470
На Львівщині голосували не у кабінках та пробували видавали бюлетень без паспорта

На дільницях №460718 (село Розвадів),  №460701 (місто Миколаїв), №460128 (селище Олесько) зафіксовано, що виборці голосували не в кабінці для голосування.

Про це інформує ОПОРА Львівщина.

Аналогічні два випадки спостерігачі ОПОРИ виявили на ДВК №460258 (село Новошичі). Представник мережі ОПОРА зробив зауваженням цим виборцям. Один із них відмовився реагувати на зауваження і проголосував на підвіконні. Ще один виборець все ж вирішив почекати у черзі.

У селищі Олесько (ДВК №460128) спостерігачі ОПОРИ зафіксували, як чоловік допомагав голосувати жінці.

Члени дільничної виборчої комісії №461082 (село Гординя) намагалися видати виборцю бюлетені без паспорта. Спостерігач ОПОРИ зробив зауваження члену комісії.

У селі Роздільне члени ДВК №461131 хотіли видати бюлетені особі, яка згідно із списками мала б голосувати за місцем перебування.

На виборчих дільницях у селищі Олесько (№460128) та Новий Розділ (№461749) зафіксовано, що лише один член комісії видає бюлетені виборцям.

Відповідно до частини 3 статті 248 Виборчого кодексу під час проведення голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії після пред’явлення виборцем одного з документів, зазначених у пунктах 1, 2 частини першої статті 8 цього Кодексу, за умови наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці та наявності у нього права голосу на відповідних місцевих виборах (враховуючи відмітку в графі “Примітка” щодо постійної нездатності пересуватися самостійно або запису “Голосує за місцем перебування”) надає виборцю список виборців для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня вписує своє прізвище, ініціали, ставить підпис та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці.

Один із виборців на дільниці №460128 (селище Олесько) зайшов у кабіну для голосування і побачив, що там немає ручки. Не дочекавшись, поки члени комісії принесуть нову ручку, чоловік літнього віку кинув усі бюлетені в скриньку.

Згідно з ч. 5 ст. 248 Виборчого кодексу виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування.

Leave a Reply