На Львівщині фіксують несприятливу ситуацію із захворюваністю на коронавірус

0
455
Санаторій «Немирів» повністю готовий до прийому осіб для обсервації. Фото ілюстративне

На Львівщині є несприятлива ситуація із захворюваністю населення на коронавірусну хворобу. Про це розповіла експерт департаменту охорони здоров’я з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталя Іванченко, пише Кулемет.

«За останній тиждень ми побачили, що кількість нових хворих щодня збільшується на 235-260 осіб. Станом на сьогодні на Львівщині лабораторно підтверджено 20 800 випадків захворювань. По абсолютній кількості захворілих Львівщина зараз знаходиться на другому місці після Києва за кількістю виявлених. Стосовно виявлених хворих за добу Львівщина на 6-7 місці серед всіх областей України. Також, на жаль, збільшується кількість людей, життя яких забрав коронавірус», – зазначила експерт.

Наталя Іванченко застерігає, що у зв’язку з погіршенням погодних умов, медики очікують приходу інших сезонних вірусних захворювань, в тому числі грипу.

«На жаль, клінічні ознаки такі, що їх неможливо на око диференціювати, чи це коронавірус чи інші захворювання. Тому абсолютно кожну людину, яка має підвищення температури тіла, закладеність носа, кашель, загальну слабість, біль в м’язах чи підвищене потовиділення, ми повинні сприймати як людину, яка потенційно має коронавірус. І дуже важливо, щоб особи, які контактували із лабораторно підтвердженою на коронавірус людиною, залишалися вдома та пішли на самоізоляцію на 14 днів» – розповіла медик.

В будь-який із 14-и днів необхідної самоізоляції у людини можуть з’явитись клінічні ознаки захворювання, зазначають медики. Відтак вона стає активним носієм вірусу. Якщо ж упродовж 14-и днів жодних ознак захворювання немає, тоді людина може повернутись до праці чи навчання без додаткового лабораторного обстеження.

«На сьогодні чітко доведено, що найбільша кількість вірусів, яку виділяє хвора інфікована людина, починаються за 2 дні до появи перших клінічних симптомів і найбільше перший тиждень клінічних ознак захворювань. Людина, яка не має жодних клінічних симптомів, але є інфікована коронавірусом, сьогодні може стати джерелом інфікування для навколишніх. Хвора на коронавірус людина без дотримання засобів індивідуального захисту за день може заразити 2-3 людей коронавірусом. За тиждень ця цифра сягає 15 людей»,-  зазначила Наталя Іванченко.

Відтак, щоб уберегти себе і навколишніх, медики закликають не нехтувати засобами профілактики та захисту від інфекції.

«Якщо ми використовуємо банальну маску в якості захисту, то ми на 50 % знижуємо існуючі ризики інфікування. Маска, гігієна рук, і соціальна дистанція на відстані 1-1,5 метра залишаються на сьогодні пріоритетними способами профілактики»,-  наголосила експерт департаменту охорони здоров’я з епідеміології та вакцинопрофілактики.


Leave a Reply