Митці з Австрії та України у Львові обмінюватимуться досвідом у сакральному мистецтві

0
1084
митці з Австрії та України обмінюватимуться досвідом у сакральному мистецтві
митці з Австрії та України обмінюватимуться досвідом у сакральному мистецтві

Про відзначення річниці Австрійського культурного форуму у Києві, Рік культури Україна-Австрія 2019, україно-австрійські культурні зв’язки та спільні проекти йшлося сьогодні, 5 серпня, під час зустрічі голови Львівської ОДА Маркіяна Мальського та директора форуму Ульфа Хаусбрандта. Про це інформує прес-служба ЛОДА.

Очільник області привітав іноземних гостей на Львівщині та наголосив на позитивній динаміці культурної співпраці та кооперації між Україною, зокрема Львівською областю та Австрією.

«Австрія назавжди посіла особливе місце в моєму серці. Та позитивна динаміка культурної співпраці та кооперації, яка сьогодні є між нашими країнами, має тривати», – зазначив Маркіян Мальський.

Також Маркіян Мальський привітав Ульфа Хаусбрандта із 25-ю річницею заснування Австрійського культурного форуму в Києві, як подією, яка сприяє розвитку українсько-австрійських культурних зв’язків. Окрім цього очільник області підкреслив важливість реалізації ініціативи Року культури Україна-Австрія 2019, що є майданчиком для взаємної промоції потенціалу обох країн.

«Зі свого боку ми готові усіляко сприяти та підтримувати проекти, організовані вами», – додав Маркіян Мальський.

Як розповів директор Австрійського культурного форуму в Києві Ульф Хаусбрандт, одним із можливих кроків культурної співпраці між Львівщиною та Австрією є розвиток культурних зв’язків між областю і Зальцбурзьким краєм.

«У травні відбулись Дні Австрії у Дрогобичі, які були присвячені презентації Зальцбурзького краю. Саме в цей час у нас виникла ідея розвивати міжрегіональну кооперацію між Львівською областю і цим регіоном», – зазначив Ульф Хаусбрандт.

Також в межах зустрічі сторони обговорили питання активізації кооперації області із регіном Штирія, який ще раніше встановив партнерські зв’язки із Львівською областю.

Додамо, що в межах відзначення Року культури Україна-Австрія 2019, на Львівщині відбувається низка заходів. Серед них: концерт пам’яті Йозефа Рота, який вперше в історії України та Австрії відбувся на галицькій Батьківщині письменника, біля руїни Бродівської Синагоги. Окрім цього, 1-30 вересня у Львові запланована мистецька резиденція, де митці з Австрії та України обмінюватимуться досвідом у сакральному мистецтві, та майстер-клас австрійсько-чеського композитора Шимона Восечека 10-19 жовтня.

Залишити відповідь