Музей Майдану подав документи на визнання алеї Героїв Небесної Сотні національною пам’яткою

0
1012
Музей Майдану подав документи на визнання алеї Героїв Небесної Сотні національною пам'яткою

Національний Музей Революції Гідності розробив облікову документацію (паспорт) на пам’ятку історії місцевого значення “Місце протестів та масової загибелі громадян під час Революції Гідності в районі алеї Героїв Небесної Сотні” з метою зміни її категорії з місцевого на національне значення. 

Про це ІВ Четверта студія повідомила пресслужба Національного музею Революції Гідності

Матеріал напрацьовували впродовж 2019–2020 років. Інформація, зазначена у документації щодо частини охоронних об’єктів, внесена на основі матеріалів, наданих слідчими. У березні 2021 року паспорт підписано в Департаменті охорони культурної спадщини КМДА та направлено до Міністерства культури та інформаційної політики України.

Згідно з законодавчою процедурою, цю облікову документацію тепер у Міністерстві культури повинна вивчити Експертна комісія з розгляду питань занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та прийняти відповідне рішення про зміну категорії пам’ятки.

“Враховуючи велике історико-культурне значення Революції Гідності та значний суспільний інтерес до цього питання, сподіваємося, що Мінкультури оперативно надасть цій революційній пам’ятці статус національної. Епіцентр протестних подій у центрі Києва став пам’яткою історії місцевого значення ще у 2014 році завдяки громадській ініціативі “Музей Майдану”. Нині алея Героїв Небесної Сотні потребує підвищення рівня охорони, оскільки є складовою національного меморіально-музейного комплексу”, – наголошує Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

Співрозробником документації є Тимур Бобровський – археолог, пам’яткоохоронець, кандидат історичних наук, один із засновників Музею Майдану. Відповідальна виконавець – Оксана Вара, старший науковий співробітник Національного музею Революції Гідності.

Залишити відповідь