МОЗ зобов’язує керівників ОДА вжити термінових заходів щодо щеплення від поліомієліту дітей

0
313

27 жовтня відбулося засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (комісії ТЕБ та НС) щодо ситуації з поліомієлітом в Україні.

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу МОЗ.

За результатами засідання керівникам облдержадміністрацій доручили терміново забезпечити заходи з імунізації від поліо невакцинованих дітей віком до 5 років включно.

Крім того, по всій країні буде посилений епідеміологічний нагляд за випадками гострого в’ялого паралічу.

Станом на 1 жовтня рівень охоплення трьома дозами щеплень від поліо дітей до року становить 59,7 %. Найкраща ситуація у м. Києві (81,2 %), Кіровоградській (72,5 %) та Сумській областях (69,7 %). Найгірша — Закарпатській (49,7 %), Івано-Франківській (47,7 %) та Херсонській областях (47,6 %).

Для формування колективного імунітету від хвороби він має сягати 95%. 

На Львівщині охоплення трьома дозами щеплень від поліо дітей до року становить 53,1%. Повний курс щеплень (6 доз) отримали лише 44,8% 14-річних дітей на Львівщині.

«Ситуація з охопленням рутинними щепленнями залишається загрозливою. Як результат — уперше за багато років поліомієліт повернувся в Україну і спричинив хворобу у 17-місячної дитини. Триває епідемічне розслідування цього випадку, та ми маємо терміново посилити захист інших дітей, які відтепер також під загрозою інфікування. Адже найбільш вразливі до поліо — саме діти до 5 років. Керівники облдержадміністрацій, закладів охорони здоров’я, лікарі первинної ланки мають вжити термінових заходів щодо підвищення рівня охоплення щепленнями від поліомієліту дітей у регіонах”, — сказав Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України.

Leave a Reply