МОМ збільшує підтримку для забезпечення житлом переселенців у Львівській області 

0
46
МОМ збільшує підтримку для забезпечення житлом переселенців у Львівській області 

Міжнародна організація з міграції (МОМ) розширює програму ремонтів житла задля забезпечення довгострокових рішень для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у Львівській області. 

Завдяки цій допомозі МОМ сприятиме новій обласній програмі, яка передбачає ремонт 25 об’єктів у 20 громадах на Львівщині.

«Ми зосередимося на забезпеченні ВПО новим житлом та візьмемо участь у реконструкції існуючих приміщень», — зазначив регіональний директор МОМ у Південно-Східній Європі, Східній Європі та Центральній Азії Манфред Профазі 14 вересня на зустрічі з головою Львівської обласної військової адміністрації Максимом Козицьким.

За підтримки МОМ капітальні ремонти проведуть у чотирьох професійно-технічних та вищих навчальних закладах: Стрийському вищому професійному училищі, Червоноградському гірничо-економічному коледжі, Дрогобицькому державному педагогічному університеті, Новороздільському професійному ліцеї. Після реконструкції ці заклади зможуть прийняти до 1 100 переселенців.

«Зараз ми працюємо за трьома напрямками, щоб забезпечити переселенців альтернативним місцем проживання: ремонт приміщень, які тривалий час не використовувалися, і переобладнання їх під житло; будівництво нових об’єктів, наприклад, модульних будинків; придбання готового житла», –  зазначив Максим Козицький.

Потреба у створенні додаткових місць для розміщення людей стає ще гострішою з наближенням зими та через непридатність деяких приміщень для проживання під час холодних погодних умов. Деякі гуртожитки використовувалися лише частково, а цілі поверхи були вільними. Роками ці приміщення гуртожитків були в аварійному стані, оскільки місця для розміщення студентів вистачало. МОМ підтримає ремонт туалетів і душових на цих поверхах, а також оздоблення стін і підлог, забезпечення систем опалення для того, щоб установи могли обладнати ці приміщення для поселення переміщених осіб.

«Наша організація продовжуватиме відслідковувати потреби населення Львівщини та інших регіонів, надаючи фінансову чи матеріальну допомогу та послуги там, де вони найбільше потрібні», – сказав Профазі під час зустрічі. «МОМ також сприятиме економічній адаптації та відродженню мікро- та малих підприємств в Україні».

МОМ надає різноманітну спеціалізовану та загальну підтримку мільйонам уразливих людей, які постраждали від війни та не в змозі забезпечити себе чи піклуватися про себе. На Львівщині МОМ втілює програму грантової підтримки для відновлення бізнесу, постраждалого від війни, забезпечує розподіл гуманітарної допомоги переселенцям через партнерські громадські організації, місцеві та регіональні органи влади, пункти надання гуманітарної допомоги, розгортає медичні мобільні бригади, та надає психологічну допомогу. За майже сім місяців війни допомога МОМ охопила майже 170 тисяч людей на Львівщині.

За додатковою інформацією звертайтеся до Варвари Жлуктенко, vzhluktenko@iom.int,

+38 067 447 97 92

Leave a Reply