Мера Сколе перевірять на антисемітизм

0
1035
Мера Сколе перевірять на антисемітизм
Мера Сколе перевірять на антисемітизм

Стрийський міськрайонний суд Львівської області виніс ухвалу про проведення експертизи заяв мера міста Сколе Володимира Москаля на предмет наявності ознак антисемітизму та розпалювання ворожнечі, пише ДивисьІнфо.

Про це йдеться у тексті ухвали, яка набрала законної сили 23 липня.

В ухвалі зазначається, що до Стрийського ВП ГУ НП у Львівській області надійшло повідомлення про виявлення кримінального правопорушення від заступника начальника управління СБУ у Львівській області про те, що на сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» розміщено матеріал, у якому наведено текстовий варіант виступу міського голови Сколе. Крім того розміщено відеоматеріал виступу.

«Зокрема, на даному відеозаписі ОСОБА_4 вказує, що ОСОБА_5 відкриває документи, які засвідчують, що після приходу до влади більшовиків, в органах влади перебувало від 70 до 95 відсотків євреїв, які знищували нації та народи. ОСОБА_4 стверджує, що єврейських дітей виховують згідно з книгами Кабала та Тора, які нав’язують підліткам стереотипи, хто є ворог і як його треба знищити.

Крім того, у вказаних працях багато уваги приділяється смерті гоїв. Так, гоям вони рахують усіх крім іудеїв, а саме християн, арабів та буддистів. Для них це не люди. Після приходу їх до всесвітнього володарювання вони ведуть політику космополітизму та лібералізму, з метою знищення інших націй. ОСОБА_4 цитує слова ІНФОРМАЦІЯ_1», – йдеться в ухвалі.

Відтак 22 травня слідча відділенням Стрийського ВП ГУ НП у Львівській області зареєструвала кримінальне провадження №12018140130000793 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.161 КК України.

Враховуючи, що для з’ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, виникла необхідність у проведенні лінгвістичної експертизи усного мовлення. Відтак суд задовольнив клопотання слідчої про проведення лінгвістичної експертизи, під час якої мають дані відповіді на наступні запитання: Чи містяться при виступі у мовленні ОСОБА_4 наданому на дослідження, ознаки факту розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі, а також гідності громадян єврейської національності у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями? Чи містяться при виступі у мовленні ОСОБА_4 наданому на дослідження, висловлювання образливого характеру до осіб єврейської національності? Чи є висловлювання ОСОБА_4 фактичним твердженням або оціночним судженням? Для дослідження експертам направити: DVD диск, на якому є відеофайл виступу міського голови м. Сколе ОСОБА_4, поміщений та опечатаний в пакет «Національна поліція України Головне слідче управління» №4262283.

Проведення експертизи доручити експертній установі – Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України.

Нагадаємо, 15 березня суд виніс вирок міському голові Сколе Володимиру Москалю, якого затримали у 2015 році при одержанні хабара в розмірі 18 тис. грн. Його засудили до 6,5 років ув’язнення, а юрисконсульта – 5,5 років з конфіскацією майна.

Leave a Reply