Львів’ян запрошують на унікальну безкоштовну екскурсію

0
1174
Вищий музичний інститут імені М. Лисенка Львові

У неділю, 9 січня 2022 року, о 14.00 в приміщенні Львівського державного музичного училища імені Станіслава Пилиповича Людкевича (пл. Шашкевича, 5) відбудеться екскурсія “Родина Пежанських і Музичне товариство імені Лисенка”.

Про це пише Кулемет з посиланням на Фотографії Старого Львова.

Вона відкриє цілу низку наукових та мистецьких заходів, які пройдуть на Львівщині в рамках святкування “Року родини Пежаньких”.

Новий проект будівлі для товариства ім. М. Лисенка

Унікальна кам’яниця, історія якої тісно пов’язана з родиною Пежанських та Українським Фотографічним Товариством (УФОТО), відкриє свої таємниці під час екскурсії викладачки вищої категорії, методистки КЗ ЛОР ЛМФК ім. С. Людкевича Роксолани Гавалюк.

Розпис приміщення Інститут імені М. Лисенка

Видатний український архітектор Григорій Пежанський долучився до справи зведення українського театру на різних етапах історії української громади міжвоєнного Львова, був у складі групи архітекторів та будівельників власної будівлі Музичного товариства ім. М. Лисенка. Його син – Олександр Пежанський, став студентом-скрипалем Вищого музичного інституту при Музичному товаристві, учасником хору «Бандурист», активним членом Українського товариства фотографів УФОТО та разом із батьком вступив в члени кооперативу «Український театр» які містилися в цьому будинку.

Зараз їх імена, діяльність та робота згаданих інституцій і творчих колективів відомі не багатьом. Надолужити це постараємося в історичній будівлі, яка береже пам’ять про потужне гроно видатних українців і їх життєві здобутки.

Потрапити на екскурсію можна абсолютно безкоштовно. Екскурсія відбуватиметься з дотриманням всіх карантинних заходів “жовтої” епідеміологічної зони.

Залишити відповідь