“Львівтеплоенерго” вкотре хоче підвищити тарифи на воду і тепло

0
1336

Підприємство вчергове проводить формальні, з численними порушеннями, громадські слухання щодо підвищення тарифів на воду і тепло. зокрема сьогодні працівники ЛМКП «Львівтеплоенерго» знову організували громадські слухання, на яких обговорили коригування тарифів на теплову енергію і послуги централізованого опалення та постачання гарячої води для всіх категорій споживачів. Інформацію про таку зустріч було оприлюднено виключно на сайті підприємства, внаслідок чого львів’яни вже вкотре не мали змоги долучитись до цих обговорень.

“Львівтеплоенерго” не вперше практикує такі слухання тишком-нишком, виключно за присутності працівників підприємства. Понад тисяча містян ще минулого року вимагали перенесення даних громадських слухань на більш зручний для людей час та місце, однак дату і час все ж залишили незмінним – ранок робочого дня.

Укропівці вважають ці обговорення «фарсом» та запевняють, що замість громади таке важливе рішення прийняли фактично працівники “Львівтеплоенерго”, які створювали “масовку” на слуханнях.

«Ми переконані, що на ці формальні слухання, які були організовані для «галочки» прийшли лише працівники «Львівтеплоенерго». Думка громади нікого не цікавить. Адже, як і минулого разу, вони були організовані у незручний час і місці для людей. А згідно з рішенням міської ради громадські обговорення мають проводитись у зручний час і у зручному для мешканців місці. Це вкотре свідчить про те, що влада уникає розмови з громадою і не хоче шукати компроміс щодо врегулювання доцільності зростання тарифів. Тарифи, які пропонує «Львівтеплоенерго» є необґрунтованими в умовах зубожіння населення. Мешканці просто відмовляться платити за завищеними цінами. Також попередні слухання були проведенні з численними порушеннями – не обрано модератора, секретаря, лічильну комісію. Мені як мешканцю Львова та депутату, якого обрала громада, не байдужа ситуація яка склалась навколо підвищення тарифів», – наголошує укропівець, депутат Львівської міської ради Любомир Босаневич.

У підприємстві анонсували, що тарифи на теплову енергію зростуть для населення – на 5,7%, для бюджетних установ – на 25,9%, для релігійних організацій – на 9,5 %, для інших споживачів на 14,6%.
З врахуванням відкоригованої вартості теплової енергії, підвищення рівня оплати праці на 63,5%, відповідно і ЄСВ та вартості холодної води для гарячого водопостачання з 6,42 грн/куб.м. до 7,09 грн/куб.м. зміняться тарифи на послуги з центрального опалення та гарячого водопостачання, що надаються підприємством населенню, а також тарифи на послуги з централізованого гарячого водопостачання для управителів багатоквартирних будинків, які надають послуги населенню, бюджетних, інших та релігійних споживачів

Нагадаємо, у грудні минулого року у «Львівтеплоенерго» прийняло рішення про підвищення тарифів. Підвищення тарифів аргументують ростом собівартості виробництва теплової енергії власної ТЕЦ-1 для бюджетних та інших споживачів, та ростом ціни на постачання природного газу для потреб інших споживачів. Після громадських обговорень проект відкоригованих тарифів «Львівтеплоенерго» потребуватиме затвердження Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЄКП) та Виконавчим комітетом Львівської міської ради під головуванням А. Садового.

Залишити відповідь