Львівський апеляційний суд залишив без змін постанови щодо порушення правил тримання собак «Метис кане-корсо»

0
192
Львівський апеляційний суд залишив без змін постанови щодо порушення правил тримання собак «Метис кане-корсо»

Нещодавно Львівський апеляційний суд розглянув у відкритих судових засіданнях дві справи за апеляційними скаргами захисника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на постанови Сихівського районного суду м. Львова про адмінправопорушення за ч. 3 ст. 154 КУпАП.

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу суду.

Обставини справ

Постановами Сихівського районного суду м. Львова від 16 листопада 2022 року та 16 січня 2023 року, 46-річного львів’янина визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень за порушення правил тримання собак.

Зокрема, 19 вересня 2022 року о 14:30 год, у львівському парку «Залізна Вода» чоловік (правопорушник) здійснював вигул собак породи «Метис кане-корсо» за межами помешкання без наявності коротких повідків, намордників, чим заподіяв шкоду здоров`ю потерпілій, яку собака вкусив за праве підребер`я, внаслідок цього утворились садна підшкірного крововиливу.

Повторний випадок трапився також у цьому парку 22 жовтня 2022 року. Так, 22 жовтня приблизно о 14:00 год, чоловік знову здійснював вигул власних собак породи «Метис кане-корсо» без наявності повідків і намордників, які внаслідок наближення до іншого чоловіка також вкусили його, заподіявши шкоду здоров`ю.

Своїми діями, власник собак порушив правила вигулювання тварин, що заборонено відповідними правилами утримання тварин у м. Львові, затвердженими ухвалою Львівської міської ради від 23 січня 2020 року № 6225.

Суд першої інстанції визнав винним правопорушника та наклав адміністративні стягнення у виді штрафів із конфіскацією обох собак породи «Метис кане-корсо».

Розгляд апеляційних скарг

На постанови Сихівського районного суду м. Львова від 16 листопада 2022 року та 16 січня 2023 року захисник подала апеляційні скарги, в яких просила постанови судді скасувати, винести нові, якими провадження в обох справах закрити у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Львівський апеляційний суд встановив, що судом першої інстанції повно і всебічно встановлені фактичні обставини правопорушення на підставі наявних в матеріалах справи і досліджених в судовому засіданні доказів.

Такі собаки належать до небезпечних порід відповідно до Переліку небезпечних порід, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2021 р. № 1164 «Деякі питання щодо небезпечних порід собак».

Встановлюючи додаткове покарання у виді конфіскації тварини за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 154 КУпАП, законодавець переслідує мету превенції запобігти вчиненню нових правопорушень, оскільки утримання собаки, яка є джерелом підвищеної небезпеки, здатне в майбутньому повторно заподіяти шкоду здоров`ю інших людей.

За результатами розгляду апеляційних скарг, Львівський апеляційний суд постановив залишити без змін постанови суду першої інстанції, апеляційні скарги – без задоволення. Постанови є остаточними, оскарженню не підлягають.

Залишити відповідь