Львівського педофіла відправили на довічне лікування у психлікарню

0
240

Галицький районний суд Львова визнав педофіла і організатора християнських таборів винним у 147 епізодах зґвалтувань та розбещень неповнолітніх. 49-річного Романа Московченка відправили на примусове лікування у психлікарню до кінця його життя.

Про це повідомила у понеділок, 7 листопада, ГО “Жіночі перспективи”, яка переставляла інтереси потерпілих в цій справі.

Нагадаємо, про випадки розбещення дівчат Московченком стало відомо у вересні 2020 року. Тоді поліція повідомила, що 46-річний чоловік організовував дитячі табори, не маючи на це жодних дозволів. У цих таборах він ґвалтував неповнолітніх дівчат. Згодом під час обшуків вдома у Романа Московченка поліцейські знайшли фотографії та відеозаписи, на яких видно сцени зґвалтування дівчат. Московченко також вів щоденник, де він детально описував свої сексуальні стосунки з дітьми та їхню тривалість. Записи вів із 2005-го до початку 2020 року. Загалом слідство довело причетність Романа Московченка до 147 епізодів зґвалтування і розбещення дітей.

У лютому 2021 року у цій справі завершилось слідство і почався судовий розгляд. Улітку цього ж року експертиза встановила, що Роман Московченко недієздатний через психічні розлади, зокрема, він декілька разів намагався скоїти самогубство та перестав говорити і реагувати на навколишнє середовище.

“Тому ми змінили порядок розгляду кримінального провадження з розгляду обвинувального акту на розгляд клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру. Відтоді було дуже багато засідань, ми дослідили всі докази і 1 листопада 2022 року завершився розгляд справи, суд пішов у нарадчу кімнату і наступного дня виніс ухвалу, якою визнав його винуватим. Жоден епізод суд не відкинув”, – розповів адвокат потерпілих Олег Іванов.

Так, 2 листопада 2022 року суддя Галицького райсуду Наталія Зубчаик призначила Романові Московченку примусове лікування у психіатричній лікарні з посиленим наглядом. За словами Олега Іванова, якщо Московченко буде одужувати і медична оцінка це підтвердить, то суд повернеться до розгляду справи. Якщо ж педофіл не буде одужувати, то все життя проведе у психіатричному закладі.

Залишити відповідь