Львівська облрада закликала відновити звання Героя України Романові Шухевичу

0
42

Депутати Львівської обласної ради прийняли звернення до Президента України, Верховної Ради України щодо відновлення звання Героя України Романові Шухевичу (посмертно).

Про це пише Кулемет.

“Ми, депутати Львівської обласної ради, закликаємо відновити історичну справедливість та повернути звання Героя України визначному діячеві українського визвольно-революційного руху доби Другої світової війни, Провіднику ОУН, Головнокомандувачеві Української повстанської армії, генерал-хорунжому Романові Шухевичу.

Кожна нація має своїх героїв. Усіх, хто боровся за власну державу, безперечно, треба гідно вшановувати. Але, на жаль, досить часто політики свідомо спрощують, підтасовують ті чи інші факти, адаптують історію та маніпулюють фактами, які їм вигідні.

Вважаємо, що рішення Донецького окружного адміністративного суду від 02.04.2010, який скасував Указ Президента України від 12.10.2007 № 965/2007 «Про присвоєння Р. Шухевичу звання Герой України», було політично заангажованим. Відновлення звання Героя України Романові Шухевичу є не тільки вимогою історичної справедливості, а й однією з вимог Революції Гідності.

Р. Шухевич завжди був патріотом та ідеалістом, стійким у власних переконаннях і поглядах, справжнім революціонером, який підпорядковував власні інтереси інтересам ОУН та української справи. Це була цілісна й послідовна у своїх словах і діях особистість, незалежно від чиїхось уподобань, симпатій чи антипатій. Як і кожна людина, Роман Шухевич мав вибір – або жити в неволі, або боротися за свободу до останнього подиху.

Роман Шухевич для мільйонів українців сприймається як Герой. Його безкомпромісна боротьба за соборну, суверенну й незалежну Україну – яскравий приклад для нинішнього та майбутніх поколінь.

Ми, депутати Львівської обласної ради, повторно закликаємо Президента України та Верховну Раду України внести зміни до Закону України «Про державні нагороди України» та Указу Президента України від 2 грудня 2002 року № 1114/2002 «Про звання Героя України» в частині можливості присвоєння звання «Герой України» особам, які не мають або не мали громадянства України. Особливо актуальним це є сьогодні, в час повномасштабної агресії московії в Україну та окупації частини української території.

Закликаємо Президента України відновити Романові Шухевичу звання Героя України.

Україна повинна пам’ятати і належно вшановувати своїх Героїв!

Слава Україні! Героям слава!”

Leave a Reply