Львівська облрада просить надати Галицькому академічному камерному хору статус національного

0
560
Львівська облрада зібралась на друге пленарне засідання, фото прес-служба облради

Сьогодні, 16 березня, депутати Львівської обласної ради підтримали звернення до Міністерства культури та інформаційної політики України щодо надання комунальному закладові Львівської обласної ради «Галицький академічний камерний хор» статусу національного.

Про це пише Кулемет.

«Галицький академічний камерний хор створено у 2003 році на базі академічного хору «Львівської Політехніки» з ініціативи народного артиста України Василя Яциняка.
Упродовж свого існування колектив створив низку концертних програм з творів всесвітньо відомих композиторів Й. Баха, Л. ван Бетховена, В. Моцарта, Й. Гайдна, а також українських композиторів М. Березовського, М. Лисенка,    М. Леонтовича, О. Кошиця, М. Колесси, В. Барвінського. Основу репертуару Галицького камерного академічного хору становлять композиції релігійного змісту А. Веделя, Д. Бортнянського, М. Вербицького, Г. Давидовського,   С. Людкевича, О.Козаренка, Є. Станковича.

У 1991 році тоді ще академічний хор «Львівської Політехніки», здійснював концертне турне по Італії на запрошення Української Папської колегії святого Йосафата в Римі. Хор брав участь у прямій трансляції Служби Божої на «Радіо Ватикан» та записі у Ватиканській радіостудії Святої Літургії Івана Золотоустого українською мовою, а також світської музики та народнопісенних програм. Згодом під час аудієнції у Ватикані Іван Павло II Папа Римський, звертаючись до українських хористів, зазначив: «…той літургійно-релігійний і народний спів, який ви привезли із собою в Рим, засвідчує велич і глибоку духовність українського народу».

Разом з Галицьким академічним камерним хором у концертних виступах брали участь відомі солісти-вокалісти, серед яких Степан П’ятничко та Ніна Матвієнко. Хор має у своєму активі безліч гастрольних поїздок з різними музичними програмами в Польщі, Угорщині, Німеччині, Австрії, Швейцарії, Італії, Франції, Норвегії, Швеції, Данії та інших країнах, утверджуючи національну хорову музичну культуру, представляючи найкращі зразки українського співу та високу виконавську майстерність.

Галицький камерний академічний хор неодноразово брав участь у міжнародних хорових конкурсах та фестивалях, зокрема колектив здобув Гран-прі Міжнародного фестивалю «Поліфоніка» в Римі, отримав диплом I ступеня на міжнародному хоровому фестивалі в місті Латіна (Італія), двічі ставав лауреатом Всеукраїнського конкурсу ім. Д. Січинського та лауреатом ІІІ премії Міжнародного фестивалю-конкурсу «Hajnówka» (Польща).

Упродовж останніх років хор демонструє майстерне володіння новітніми виконавськими техніками з чітко вибудованою концепцією та глибокою емоційною наповненістю кожного твору. Саме концертне виконання дає змогу слухачам відчути містичне наповнення, експресивність, органіку сучасної музики та зберегти атмосферу життєвих роздумів і рефлексій, що виникають при живому виконанні й своєрідній «співпраці» між слухачем та виконавцем.

Враховуючи вищевикладене, ми, депутати Львівської обласної ради, звертаємося до Міністерства культури та інформаційної політики України з проханням ініціювати перед Президентом України питання про надання комунальному закладові Львівської обласної ради «Галицький академічний камерний хор» статусу національного.

Також просимо внести на розгляд Кабінету Міністрів України пропозицію про внесення змін до пункту 21 постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання бюджетних коштів», оскільки чинною редакцією постанови припинено ініціювання питань про надання закладам (установам) статусу національного.

До звернення долучаємо також інформацію про відповідність комунального закладу Львівської обласної ради «Галицький академічний камерний хор» критеріям надання закладові культури статусу національного, які встановлені чинним законодавством України», – йдеться у зверненні.

Залишити відповідь