Львівська національна академія мистецтв – без фінансування: ні зарплати, ні стипендій

0
13345
Львівська національна академія мистецтв - без фінансування: ні зарплати, ні стипендій

Львівська національна академія мистецтва залишилась без фінансування. Нема коштів ні на зарплати, ні на стипендії.

Про це у Фейсбуці повідомив народний депутат України Олег Синютка.

“Чи свідомо вбивають Львівська національна академія мистецтв???? На календарі 15 лютого, а професорсько-викладацький колектив та працівники академії не отримали заробітної плати. Це ж стосується виплати стипендій для студентів”, – повідомив Синютка.

Як йдеться у повідомленні, причина в тому, що в грудні 2019 року при підготовці Державного бюджету України прийнято рішення між міністерствами змінити підпорядкування академії від Міністерства освіти до Міністерства культури, молоді і спорту.

“ПАРАДОКС- вирішили, але не зробили…. Досі немає рішення Уряду на таку зміну підпорядкування. Мінкульт не може виплатити зарплати працівникам академії, а у Міністерстві освіти вже не закладено грошей на ці зарплати. А отже – близько 500 викладачів і працівників, 600 студентів лише Львівської національної академії мистецтв не отримують передбаченої законом заробітної плати і стипендії…”, – написав Синютка.

Він також додав, що окрім Львівської національної академії мистецтв, у такій ситуації опинились ще три мистецькі вузи: Київський Державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука; Харківська державна академія дизайну і мистецтв та Закарпатська академія мистецтв. З початку грудня 2019 року і до сьогодні у колективах академій немає жодної інформації про те, коли буде засідання Уряду для прийняття постанови КМУ з цього питання.

“Безчинство в галузі культури сьогоднішньої влади – це намагання помститися інтелектуальній еліті за послідовну підтримку курсу України до ЄС та НАТО і боротьба ПРИМІТИВІЗМУ проти інтелекту. З вимогою негайного відновлення фінансування мистецьких установ готуємо з Mykola Kniazhytsky спільний депутатський запит до прем‘єр-міністра України!”, – йдеться у повідомленні.

Залишити відповідь