Львівщина отримала бюджет на 2021 рік

0
1028
Володимир Квурт

Львівська обласна рада сьогодні, 22 грудня, ухвалила бюджет на 2021 рік. Прогнозований обсяг головного фінансового документа за видатками – 5 134,6 млн грн, за доходами – 5 134,6 млн грн.

Як наголосив під час презентації проєкту обласного бюджету голова комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку обласної ради Володимир Квурт, у 2021 році немає бюджетних «сюрпризів» у частині суттєвих змін щодо податків і зборів до обласних бюджетів.

«У проєкті обласного бюджету важливо було зважити усі бюджетні розрахунки, підтримку наших комунальних установ і водночас надати шанс для розвиткових  проєктів і програм. Ми прагнули залишити проєкт бюджету в реальних «коридорах», щоб мати його повне виконання. Але, якщо справи підуть дещо краще, ніж ми оптимістично сподіваємося, за результатами півріччя, будемо, можливо, переглядати і доповнювати ті чи інші програми додатковими коштами», – зазначив Володимир Квурт.

Як бачимо, обласний бюджет передбачає, що власні доходи 2021 року становитимуть 3 155,2 млн грн. До порівняння: у 2020 році – 3 277,5 млн грн, а очікуване виконання 2,873 млн грн.

З метою фінансування видатків на утримання та першочергових заходів затверджуємо 12 програм соціального характеру, на що депутатський корпус передбачив кошти в сумі 782 млн грн із терміном фінансування січень – березень. На виконання решти програм зафіксували в обласному бюджеті 2021 року нерозподілену суму – 479 млн грн.

Загалом на реалізацію обласних програм на Львівщині наступного року планують скерувати – 1,4 млрд грн. Ця цифра є на рівні 2020 року.

Варто наголосити, що Держбюджет – 2021 відповідно до нового адміністративно-територіального устрою передбачає переведення на прямі міжбюджетні відносини 73 громади Львівщини.

У Державному бюджеті 2021 року є нові бюджетні Програми і субвенції для місцевих бюджетів. Вони поки не відображені в обласному бюджету. До них будуть прописані Порядки і вже при уточненні показників бюджету отримаємо цифри для області. Передбачається, що більшість з цих субвенцій будуть розподілені відразу на рівень громад.

«Необхідно наполегливо працювати над максимальним залученням цих коштів на Львівщину», – наголосив Володимир Квурт.

Крім того, у Державному бюджеті для Львівщини передбачено низку державних інвестиційних проектів на загальну суму 277  млн грн.

– «Реставрація головного корпусу Львівського національного університету ім. І. Франка» – 36 млн грн.

– «Заходи із забезпечення протипаводкового захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів та угідь у Львівській області» – 5 млн грн.

– «Будівництво водопровідних мереж в населених пунктах Львівської області, що користуються привізною водою» – 10 млн грн.

– Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на українсько-польському кордоні – 150 млн грн.

– «Створення сучасного мультифункціонального мистецького простору шляхом нового будівництва на вул. Стефаника, 3, у м. Львові» – 4 млн грн.

– «Модернізація сцени Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької» – 54,5  млн грн.

– «Створення першого в Україні акустичного концертного залу у Львівській спец. муз. школи-інтернату ім. С. Крушельницької» – 17,8 млн грн.

Отож, у 2021 році розпочинається новий стратегічний період відповідно до затвердженої Стратегії розвитку Львівщини на 2021-2027 роки, яка є планом дій.

«Львівщина отримала реалістичний і збалансований бюджет на майбутній рік», – підсумував Володимир Квурт.

Leave a Reply