Львів’яни вперше добились співпраці з забудовниками та міськими чиновниками

0
986

Завдяки співпраці місцевих мешканців та активістів ГО «Розвиток Громади» вперше у нашому місті вдалось зібрати всесторонню зустріч на якій обговорили план вирішення нагальних проблем з функціонування життєдіяльності району «Під Голоском» та визначили першочергові завдання для покращення проживання людей по вул. Малоголосківській.

Про це інформує ГО “Розвиток громади”.

На зустрічі окрім мешканців та представників нашої громадської організації були присутні: головний архітектор Львова Юліан Чаплінській, директор департаменту містобудування ЛМР Сергій Коровайник, головний архітектор ДПТ у цьому районі Юрій Столяров, депутата ЛМР Любомир Босаневич, а також представниками управління архітектури та урбаністики ЛМР, Львівавтодору, районної адміністрації, а ще аж вісім представників забудовників.

Нагадаємо у районі масово почали зводити багатоповерхівки, що призвело до перевищення щільності забудови та відсутності достатньої інфраструктури для нормального проживання місцевих мешканців. Відтоді представники ГО «Розвиток Громади» разом з місцевими мешканцями провели не одну зустріч з представниками органів місцевого самоврядування різних рівнів щодо вирішення нагальних проблем та виступили на виконкомі щодо цьому питання. Приємно, що нарешті людей почули та почалась конструктивна всестороння співпраця на благо громади. Зауважимо, що це перший подібний прецедент у Львові.

Серед перших результатів по вирішенню критичної ситуації з функціонуванням району «Під Голоском»:
1)У зв’язку з тим, що єдине дорожнє покриття, яке наразі сполучає мешканців Малоголосківської з містом має ширину близько 5-6 метрів з маленьким (70 см) тротуаром і окрім цього нею щодня їздять великі бетонозмішувачі, вирішено збільшити по цій вулиці пішохідну зону (або існуючий тротуар розширити до 1.5м, або створити з обох боків вздовж дороги повноцінні тротуари). Також в межах тижня розпочати, за кошт забудовників, будівництво нової під’їзної дороги для будівельної техніки з бетонних плит, яка проходитиме у межах червоних ліній магістральної дороги, що запроектована там згідно Генплану м. Львова. А ще встановити відповідні дорожні знаки. Також з 1-го вересня вул. Малоголосківська буде закрита для важкої будівельної техніки, адже там встановлять обмежувач, аби цією дорогою курсував лише малогабаритний транспорт. Також для комплексного вирішення проблеми з дорожньою інфраструктурою та паркомісцями – розробити  дорожнє моделювання, аби були створенні комплексні схеми з розширення та будівництва доріг, що вирішать питання транспортної розгрузки мікрорайон.
2) Зарезервувати, розробивши проекти землеустрою на земельні ділянки, що передбаченні для об’єктів соціальної інфраструктури, садочки, школи, сквери, громадські простори та інше. А ще озеленити територію висадкою дерев за рахунок забудовників, адже наразі практично усі існуючі насадження вирубали під час будівництва багатоповерхівок.
3) Створити за ініціативи активістів та мешканців робочу групу, аби напрацювати комплексний підхід розбудови району, пошуку шляхів вирішення інших проблемних питань у районі та не допустити перетворення «Під Голоском» у депресивну зону. Також завдяки такій робочій групі місцеві мешканці спільно з ГО «Розвиток Громади» контролюватимуть процес виконання зобов’язань міських чиновників та забудовників. Видати розпорядження для створення такої робочої групи має департамент містобудування ЛМР.

По всім фінансовим зобов’язанням, що взяли на себе забудовники буде підписаний між ними та міськими чиновниками меморандум про співпрацю.

Leave a Reply