Львів став центром дискусії про регіональний розвиток

0
1315

У Львові стартував Карпатський форум регіонального розвитку. Участь у Форумі беруть голова Львівської обласної ради Олександ Ганущин, перший заступник голови облдержадміністрації Ростислав Замлинський, Народний депутат України Юрій Соловей.

Упродовж двох днів тут вирішуватимуть питання розвитку місцевих громад, регіональної спроможності, залучення інвестицій у Карпатський регіон, розвиток гірського туризму, людського капіталу у громадах, сільських території, енергетичної самодостатності та фінансової підтримки.

«Реформа децентралізації чи не найважливіша з усіх, які зараз відбуваються в нашій країні, бо саме у громаді формується базовий рівень адміністративного поділу і економічного зростання. Саме тому, перед нами стоїть серйозне завдання допомогти громадам посилити свій соціально-економічний розвиток і регіональну конкурентноспроможність. А стрімкий розвиток локальних територій вже у найближчий час позитивно відобразиться на всеукраїнських показниках», – заявив директор Центру розвитку місцевого самоврядування у Львівській області Андрій Бринь.

З вітальними словами до учасників звернулися голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічної економіки з питань економічної політики Юрій Соловей.

Ростислав Замлинський високо відзначив роботу Програми “U-LEAD with Ukraine” та Центру розвитку місцевого самоврядування в просвітницькій і навчальній діяльності і висловив сподівання, що в наступному, 2018 році спільними зусиллями вдасться зробити великий крок у реформі.

Юрій Соловей наголосив на важливості прийняття Верховною радою України двох законів для нового поштовху реформі, про міську агломерацію та про розпоряджання громадами землями поза населеними пунктами.

Серед учасників понад 110 представників органів місцевого самоврядування, бізнесу, науки та громадськості із Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей. Метою форуму є налагодження суспільного діалогу довкола важливих питань регіонального розвитку, залучення та реалізація проектів розвитку громад та інвестицій, розвитку людського капіталу, посилення транскордонної співпраці та розвитку сільських територій в областях Карпатського регіону.

Сусідні Закарпатську та Івано-Франківську області представляють більше 30 учасників, а саме представники об’єднаних територіальних громад, керівники департаментів та управлінь облдержадміністрацій, представники органів місцевого самоврядування, експерти та ЗМІ.

Організатором заходу виступає Центр розвитку місцевого самоврядування у Львівській області, що діє за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” (Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку). Програма “U-LEAD з Європою” є особливою програмою, яка спільно фінансується Європейським Союзом та країнами-членами, а саме Німеччиною, Швецією, Данією, Польщею,  та Естонією, і покликана підтримати український уряд у запровадженні реформи місцевого самоврядування.

 

Залишити відповідь