Львів для львів’ян, а не для антиукраїнських експериментів

0
716
Олег Синютка
Олег Синютка

У минулу п’ятницю здивовані мешканці нашого міста дізналися, що мер Андрій Садовий готовий представити Львів як поле для “реформаторських експериментів” Міхаїла Саакашвілі. Скандального президента Грузії, ще більш скандального громадянина України та новоспеченого керівника виконавчої структури Ради реформ при президенті Зеленському.

Про це у Фейсбуці пише народний депутат від «Європейської Солідарності» Олег Синютка, пише Четверта студія.

Політологам залишаємо обговорення того, навіщо Зеленському колишній очільник Грузії, засуджений на своїй батьківщині за тяжкі злочини. І чому Зеленський готовий поставити відносини з дружньою нам країною і нашим стратегічним союзником для працевлаштування Саакашвілі на неіснуючій державній посаді?

Для нас головним є те, що Садовий намагається втягнути місто Лева у політичні ігри Зеленського та його оточення. Бо ж всі й так розуміють, що не йдеться про жодні реформи.

Зеленський замінив “уряд реформаторів” на “уряд прагматиків” через півроку після “самовідданої й жертовної” праці “реформаторів”. Експерименти з економікою закінчились обвалом промислового виробництва, падінням ВВП та діркою в бюджеті. Експерименти в армії, і як результат – проблеми з харчуванням солдат, згортання ракетної програми. Нові підходи в зовнішній політиці – і міжнародна коаліція підтримки України тріщить, а МВФ відмовляється давати кредити. Ручне управління судами і прокуратурою, нехтування демократією, переслідування патріотів і тотальна непідготовленість до боротьби з пандемією коронавірусу і глибокою економічною кризою. Взялись “поглиблювати” децентралізацію – забрали в громад гроші, а уряду надали повноваження в ручному режимі впливати на функціонування ОТГ.

І головне – неозброєним оком всюди проглядається загроза проросійського реваншу, символом якого стало керування ДБР адвокатом Януковича.

То ж, які “експерименти” має на увазі Садовий? Такі самі, що їх завжди намагалися проводити над нашим містом вороги України та українства. Показати патріотичне місто і регіон як “відсталих”, не готових прийняти “прогрес” і “дух часу”. Чим все це закінчилося, всі ми надто добре знаємо з далекого та недавнього минулого.

Наше місто толерантне, відкрите для світу і готове сприймати все, що несе поступ, але згідно з українськими традиціями. Ми розуміємо, що сучасне, отже креативне та інноваційне, найкраще проростає на твердій культурній основі. Це показує успіх багатьох міст у Європі, на цьому також ґрунтується успіх Львова і Львівщини впродовж минулих років.

І саме цим пояснюється голосування львів’ян на президентських виборах 2019 року за Петра Порошенка. Це був прояв свідомості того, що п’ятий президент України не лише зупинив агресію Путіна, а й відкрив нашій країні двері в Європу та започаткував масштабну програму реформ, які послідовно наближали нас до членства в ЄС і НАТО.

Зеленський і все, що він та його команда представляють, це заперечення львівських та українських традицій. У Зеленського це розуміють, тому готові зробити все, щоб змінити спосіб політичного мислення львів’ян, бо Львів, це справжнє серце європейської України і ворота нашої країни в Європу.

Садовий готовий їм служити, адже вбачає в цьому єдиний шанс залишитися в кріслі очільника Львова. Але його сподівання марні: львів’яни розумні та патріотичні. І вони прекрасно розуміють цинізм тієї гри, яку їм пропонує поки що мер Львова.

Тому нашим гаслом має стати: “Львів для львів’ян, а не для антиукраїнських експериментів!”

Leave a Reply