Лондонський органіст зіграє у Львові концерт та навчатиме дітей музики

0
54
Лондонський органіст зіграє у Львові концерт та навчатиме дітей музики

18 серпня у Львівському органному залі на підтримку України виступить органіст з Лондона Ешлі Валентайн. На його речиталі звучатиме весь спектр британської органної музики – від XVI століття до сьогодення. Але це не єдина мета подорожі Ешлі Валентайна до України: разом з благодійною організацією “Make it possible Ukraine” він тиждень вчитиме музиці українських дітей, які втратили дім через війну.

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу ЛМР.

Ешлі Валентайн – органіст, музичний директор у церкві Святого Джайлза в Кембервеллі, що в Південному Лондоні. Він грає на органі з 12 років. Має дипломи Асоційованої ради Королівських музичних шкіл, а також шкіл Трініті та Гілдхолл. Ешлі є імпровізатором, лауреатом нагород, гастролював по Великій Британії, супроводжуючи німі фільми, а також писав музику до фільмів і камерних ансамблів. Він є органістом гурту “Organoke”, який має на меті зробити орган більш доступним і цікавим для тих, хто не є музикантом. Має різноманітний репертуар, виконує твори від Пахельбеля до Лігеті.

На концерті у Львівському органному залі Ешлі Валентайн виконає музику британських композиторів, починаючи з XVI століття, від музики Орландо Гіббонса та Бенджаміна Косина і до кіномузики Макса Ріхтера.

«Я також включив у програму музику композиторів, які писали у важкі часи, в тому числі – під час війни», – говорить органіст.

На концерті звучатиме твір Джона Айрленда, який під час Першої світової писав музику, щоб зібрати на допомогу військовим, а під час Другої – дивом врятувався від нацистської окупації. «Пісня травня» бельгійця Йозефа Йонгена була написана під час Першої світової, коли композитор жив у Лондоні, як біженець. У програмі також є «Прощання з Стромнессом», яке Пітер Максвел Девіс написав як внутрішній протест проти замінування Оркнейських островів під час Другої світової війни.

«Як музикант я знаю, наскільки музика важлива в житті людей. Живий концерт – це спосіб знову почуватися нормально, навіть в умовах такої жахливої війни. Мій візит покликаний показати, що люди тут, у Лондоні, у Британії, підтримують Україну, і що ми з вами», – розповідає органіст.

Але цей візит Ешлі Валентайна в Україну не перший. Справа в тому, що він мріяв відвідати нашу країну ще з дитинства. Коли в Україні почалася Революція Гідності, Ешлі пильно слідкував за подіями в нашій країні. А в 2015 році на День Незалежності України він приїздив до Києва. Протягом двох тижнів британець подорожував Україною, відвідавши Чорнобиль, Одесу та Львів. З того часу він допомагає Україні, проводячи доброчинні концерти.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну в 2022 році Ешлі почав навчати українських дітей-біженців у Лондоні.

«Їхній успіх змусив мене задуматися про те, скільки інших українських дітей, подібних до них, перервали свою музичну освіту… і тоді я заснував благодійну організацію “Make It Possible Ukraine”. У межах цієї ініціативи у Львові я планую тиждень викладати музику у літній школі для дітей-переселенців», – каже британець.

Ешлі Валентайн даватиме безкоштовні уроки гри на фортепіано, співів, а також везе з собою книги про музику, які спеціально для українських дітей зібрали благодійники у Лондоні.

Придбати квитки на виступ британського органіста у Львівському органному залі можна на сайті або в касі Органного залу.

Більше інформації завжди доступно на сайті Органного залу та комунікаційних майданчиках Instagram, Facebook.

Leave a Reply