Козицький розповів, скільки шкіл закрили на Львівщині цьогоріч

0
170
СБУ активно працюють над можливими диверсантами, групи яких проникають на Львівщину, - Козицький

Новий навчальний рік на Львівщині розпочнеться традиційно – 1 вересня. Шкільну освіту в області здобуватимуть понад 294 тисячі дітей у 1093 закладах.

Про забезпечення шкіл укриттями, довезення учнів на навчання, військово-патріотичне виховання – як на Львівщині розпочнеться навчання у школах у другий рік повномасштабної війни з росією, розповів начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, пише Кулемет.

Укриття:

«Лише сім закладів освіти області не мають укриттів, тому у них учні навчатимуться дистанційно. Школи, в яких учні навчатимуться очно або за змішаною формою, для укриття використовують 1199 об’єктів. Щоб усі вони були в належному стані, з державного бюджету виділили майже 30 млн грн. Ще понад 5 млн – співфінансування з місцевих бюджетів.

Батьки школярів мають право звернутись до адміністрації шкіл з проханням оглянути укриття, щоб пересвідчитись, що вони є та перебувають у нормальному стані. За стан укриттів відповідальність несуть голови громад. Рішення про форму навчання кожен заклад ухвалює самостійно, враховуючи наявність та місткість укриття», – повідомив начальник Львівської ОВА.

Шкільна мережа:

«Через демографічний спад доводиться оптимізувати шкільну мережу, маємо розуміти, що школа, де навчається п’ять учнів та усі предмети викладає один вчитель, не може забезпечити якісний освітній процес. Тому цьогоріч у 34 закладах нашої області перший дзвоник не пролунає», – зазначив Максим Козицький.

Довезення до шкіл:

За словами очільника Львівщина, довезення до шкіл на Львівщині потребують 29,5 тисяч учнів. Станом на сьогодні шкільний автопарк області забезпечує підвезення 27 тисяч школярів. Решту дітей доїжджають із перевізниками відповідно до укладених договорів. Цього року Львівська ОВА і територіальні громади за підтримки з державного бюджету придбають ще 70 «школяриків» і питання із довезенням вирішиться повністю.

Військово-патріотичне виховання:

Начальник Львівської ОВА наголосив, що школа, окрім інших завдань, має виховувати фізично та духовно сильних і свідомих громадян, які знають свою історію, вболівають за свою державу та зневажають ворогів. На облаштування кабінетів «Захисту України» скерували 31 млн гривень, враховуючи співфінансування з боку громад.

Форма навчання:

У департаменті освіти і науки Львівської ОВА також зазначають, що у школа переважатиме очна форма. Її доведеться поєднувати з дистанційним навчанням, також буде застосована і змішана форма, як було у попередньому навчальному році. Передбачається, що 227859 учнів здобуватимуть освіту у новому навчальному році у очному режимі, 64682 – змішано,1470 – дистанційно. У департаменті наголошують, що Львівщина є одним з лідерів в Україні щодо впровадження дистанційної освіти.

В умовах війни росії проти України організація якісного дистанційного навчання дуже важлива для дітей, що переселились з тимчасово окупованих територій в нашу область або виїхали закордон. Попри війну діти повинні навчатись, бо це їхнє майбутнє.

«Дистанційне навчання створює додаткові інноваційні можливості в класичній системі очної освіти. Саме тому на Львівщині реалізується проєкт «MOODLE – це про100!» – відповідно до Програми розвитку освіти Львівської області на 2021-2025 роки. Йдеться про провадження цифрового навчального середовища на базі  безоплатної, найбільш поширеної у світі навчальної платформи. Одна із його головних цілей – щороку долучати до проєкту 100 освітніх закладів і на цей час вже сотні вчителів пройшли навчальні курси. А у Мостиській територіальній громаді цю платформу вже впроваджено у всіх 16 школах», – повідомили у департаменті освіти і науки ЛОВА.

«Чи дають ці зусилля результат? Відповім цифрами: кожен четвертий учень в Україні, який склав цього року НМТ на 600 балів, і кожен восьмий учень, який склав НМТ на 200 балів, – зі Львівщини. Велика подяка учням, вчителям і батькам за це. Продовжуємо», – підсумував начальник Львівської ОВА.

Залишити відповідь