Княжицький написав відкритого листа Садовому

1
1395
Синютка та Княжицький передали до львівської лікарні апарат ШВЛ від Фонду Порошенка
Народний депутат Микола Княжицький звернувся із відкритим листом до міського голови Львова Андрія Садового, пише “Кулемет” з посиланням на “Еспресо“.

“Шановний Андрію,

Як ти, мабуть, знаєш, ми з моїм колегою Олегом Синюткою цими днями відвідали госпіталь у Винниках і 8-му клінічну лікарню у Львові. У ці два медзаклади ми передали обладнання від Фонду Петра Порошенка. Я був приємно здивований фаховістю та самовідданістю львівських лікарів та керівників цих лікарень. Ще більше я здивувався, коли сайт та телеканал, які належать твоїй родині, на своїх сторінках та у соцмережах почали розповсюджувати неправдиву інформацію та приписувати мені слова, яких я не говорив. Мені здається, що для допомоги львів’янам ми повинні об’єднувати наші зусилля, а не займатися дешевим політичним піаром. Давай разом чесно скажемо, чого не вистачає у львівських лікарнях і спробуємо розв’язати проблеми, які досі не вирішені. Приховування правди не личить жодному керівнику і веде до непоправних помилок, ціна яких – людські життя. Пам’ятаєш, як у Китаї довго намагалися приховати поширення вірусу і готовність медицини до боротьби з ним. Те саме відбувається зараз у Львові. Натомість, у Тайвані, де відразу фахово і чесно назвали проблеми, масштаби катастрофи були зовсім іншими. Закликаю тебе бути чесним, а в особі депутатів Європейської Солідарності ти завжди знайдеш надійних союзників у допомозі лікарям”, – йдеться у листі.

Тепер до фактів. Уяви собі моє здивування, коли після того, як нам вдалося залучити Фонд Порошенка до підтримки львівської медицини, у твоїх медіа замість правди почали з’являтися наступні публікації:

Насправді ніде і ніколи я не казав, що лікарні у Львові не готові приймати хворих на коронавірус. Навпаки, я похвалив львівських медиків і підприємців за мудрі дії для захисту львів’ян. Я теж зазначив, що у 8-й львівській лікарні знаходяться 5 нових апаратів для штучної вентиляції легень, але вони на позавчорашній день не були придбаними. Один з цих апаратів придбав Фонд Порошенка відповідно до угоди й передав лікарні. Я говорив це лише для того, щоб заохотити інших жертводавців оплатити та придбати вказані апарати. Адже, якщо під таким апаратом, який не поставлений на баланс та не введений в експлуатацію, помре, не дай Боже, людина, то відповідати доведеться нашим чудовим львівським лікарям. І це чиста правда.

А ось відео з госпіталю у Винниках:

Сприймай це, як моє депутатське звернення до мера мого рідного міста. Чи ці лікарі говорять неправду? Якщо на час публікації цієї статті вони отримали необхідні засоби захисту від COVID-19, то прекрасно. Але навіть у інтерв’ю журналістам твого сайту головний лікар лікарні у Винниках каже: «кожного дня ми щось отримуємо. Звісно, цих запасів недостатньо і їх треба поповнювати». Про брак медичного обладнання говорять і волонтери Львова, які об’єдналися для спільного збору коштів на потреби лікарень. За їх словами, на цей час нагально потрібно придбати засобів медичного захисту на суму, що складає майже 1 млн. грн., зокрема:

захисні респіратори для лікарів FFP3 – 6000 шт.;

Захисні костюми – 2000 шт.;

Засоби захисту для лікарів швидкої – 500 комплектів.

До мене щодня пишуть мої друзі та знайомі, які допомагають львівським лікарям. Ось вчорашнє повідомлення у facebook, де я просто закрив прізвище автора, але це відомий і авторитетний у Львові чоловік:

Отже, Андрію, закликаю тебе забути про політичну конкуренцію, звернути увагу власних медіа на неприпустимість неправдивих спекуляцій на такій важливій темі. Будь чесним. І тоді разом з львів’янами ми покажемо прекрасний приклад європейської солідарності та відповідальності.

1 коментар

Залишити відповідь