Індикаторні лампи: сфери застосування

1
253
Індикаторні лампи: сфери застосування

Виробники електронної техніки постійно намагаються оновлювати комплектуючі для випуску більш прогресивного виду цього обладнання. Вони прагнуть зробити практичну кожну деталь більш компактною. Такою, що володіє більшою продуктивністю, економічністю, довговічністю. У зв’язку з цим застосування старих радіодеталей стає менш актуальним. Одні з них перестають використовувати в сучасних електронних приладах. Однак існує категорія комплектуючих, що користується попитом протягом не одного десятиліття. Це стосується й індикаторних ламп. Такі комплектуючі вже кілька поколінь користувачів оргтехніки звикли бачити як червоненькі крапочки, що світяться, на електронно-обчислювальних пристроях, телевізорах, а також цифри на електронному годиннику, що використовується як у побутових умовах, так і встановлюються на високих міських будівлях, залізничних і автомобільних вокзалах.

Де застосовуються лампи індикаторного типу

Надати певної функціональності деяким видам промислового обладнання, наприклад, системам сигналізації, вимірювальним приладам, обчислювальним пристроям дають змогу цифрові електровакуумні індикатори. За допомогою таких радіодеталей відображається у вигляді цифр або знаків, що світяться, протікання процесу в електромережі установки, надається наочна інформація про поломку або досягнення критичного показника в них. Пральні або посудомийні машини, домашні фени неодмінно оснащуються індикаторними лампами, що показують подачу напруги в прилад.

Цифрові лампи індикаторного типу широко використовуються в:

  • цифрових вимірювальних приладах;
  • обчислювальних пристроях;
  • пультах управліннях;
  • побутовій електротехніці.

Конструкційні особливості

Конструкція індикаторної лампи досить проста. У циліндричній колбі з міцного товстого скла розташовуються певна кількість катодів, виконаних у вигляді своєрідної комбінованої комбінації символів, що відображає в робочому стані необхідну цифру або знак. При цьому як сітка використовується анод. Внутрішній простір колби заповнений неоном під тиском. У деяких моделях для підвищення стабільності, поліпшення параметрів до інертної суміші додають пари ртуті. Завдяки тліючому розряду в катодному шарі забезпечується візуальна індикація заданих знаків або цифр. Щоб гарантувати повне світіння катодної поверхні, потрібно правильно підібрати електрострум для анода.

Повноцінне функціонування індикаторної лампи досягається завдяки підключенню до певного комутуючого пристрою, що складається з перемикачів, реле електромеханічного, електронних комутаторів. У деяких випадках для кращої роботи цього радіоелемента до нього підключають підсилювальний блок.

Стандартно індикаторні лампи класифікуються за такими показниками:

  • електричними параметрами: напругою, запалюванням, проміжком функціонування;
  • габаритами радіодеталі;
  • розмірами цифр/знаків;
  • характером розташування символів;
  • формі корпусу-балона.

Завдяки такій конструкції ці електронні елементи вирізняються високою надійністю, довговічністю. Їх можна гарантовано експлуатувати понад десять років.

При малому споживанні електрики вони здатні забезпечити досить яскраве світіння. Це дає змогу здалеку бачити цифри і знаки. Лампи мають високий ступінь стійкості до температурних і механічних впливів.

Однак такі радіодеталі мають і деякі недоліки:

  • не можна використовувати в низьковольтних пристроях;
  • неможливо підключати до транзисторів та інтегральних мікросхем.

Ці електронні елементи фахівці відносять до розряду практично вічних виробів. У радянські часи виробники гарантували гарантоване їхнє функціонування протягом п’яти тисяч годин. Однак у реальності такі радіодеталі служать до двадцяти років.

1 коментар

Залишити відповідь