Громади Львівщини налагоджують співпрацю з бізнесом

0
982

Після того, як органам місцевого самоврядування делегували повноваження зі здійснення контролю у сфері зайнятості та оплати праці, об’єднані територіальні громади Львівщини почали впроваджувати у себе посади інспекторів праці. Ще далі пішла Солонківська об’єднана територіальна громада, яка нещодавно провела нараду з підприємцями, які працюють на її території, аби налагодити з ними співпрацю. Про це інформує Офіс реформ у Львівському РВ АМУ.

Як розповів голова Солонківської ОТГ Віталій Ткачук, окрім представників громади та підприємців, у нараді взяли участь голова Пустомитівської районної державної адміністрації Ігор Хрунь, представники Головного управління ДФС у Львівській області Ігор Мочерад та Богдан Балишин, інспектор Держпраці у Львівській області Наталія Колівошко.

У ході наради Віталій Ткачук закликав підприємців долучитись до розробки Стратегії розвитку Солонківської об’єднаної територіальної громади з метою визначення основних пріоритетів та цілей, які передбачатимуть тісну співпрацю місцевої влади, громади та бізнесу, з урахуванням інтересів і можливостей усіх гравців. Також увагу було приділено питанням  перереєстрації бізнесу за фактичною адресою задля збільшення податкових надходжень в місцевий бюджет, необхідності укладення договорів про вивезення твердих побутових відходів, перезаключення договорів оренди землі та  дотримання правил благоустрою.

На нараді було обговорено і ряд інших важливих питань: сплата  акцизного податку; порядок оформлення працівників на роботу, в т.ч. стажування; легалізації робочих місць та передбачені штрафи у разі порушень; недопущення сплати заробітної плати нижче встановленого законодавством рівня; порядок виплат заробітної плати; надання допомоги соціально незахищеним верствам населення.

«На нараду прибуло десь 60-65 відсотків підприємців, а пройшла вона у нормальній робочій атмосфері. Ми розповіли підприємцям про те, шо готуємо ряд земельних ділянок під комерцію, а також попросили їх внормувати договори оренди і зайнятість працівників.  Також ми попередили, що у того, хто покаже занизький рівень оплати акцизу, будуть перевірки. Є, наприклад, фірма «Чагарі», яка показує 200 грн акцизу на місяць. Вже складається враження, що люди хитрять. Ми хочемо співпраці з бізнесом і наповнення бюджету. І усі ці питання ми обговорили на нараді», Хто покаже занизький рівень акцизу, то будуть перевірки. Є наприклад фірма «Чагарі», яка показує 200 грн акцизу на місяць. Вже складається враження, що люди хитрять. Ми зацікавлені у тому, щоби у нас були поступлення коштів. Розповідали про план економічн сказав Віталій Ткачук.

Коментуючи необхідність налагодження співпраці громад з бізнесом, консультант з правових питань Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України Віталій Корецький сказав:  «Держава надала органам місцевого самоврядування повноваження контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятості населення передусім для налагодження ефективної комунікації з бізнесом. Тому що бізнес – це податки, а податки  Хто покаже занизький рівень акцизу, то будуть перевірки. Є наприклад фірма «Чагарі», яка показує 200 грн акцизу на місяць. Вже складається враження, що люди хитрять. Ми зацікавлені у тому, щоби у нас були поступлення коштів. Розповідали про план економічн це збільшення місцевого бюджету. І, відповідно, між громадою та бізнесом має бути все ж таки не контрольна функція, а функція комунікації, функція діалогу».

Віталій Корецький також додав, що  23 травня 2018 року у Львівській обласній адміністрації відбулася нарада з інспекторами праці під головуванням голови обласної державної адміністрації Олега Синютки, на якій було присутнє керівництво фіскальних органів області, керівництво департаментів обладержадміністації.

«І якраз всі доповідачі говорили про те, як ефективно побудувати роботу інспекторів праці і співпрацю з бізнесом. Кожен з доповідачів наголошував на тому, що це не інструмент тиску на бізнес, а інструмент сприяння розвитку бізнесу і, відповідно, правильної комунікації між підприємницьким середовищем і органами місцевого самоврядування. Нормальна співпраця, нормальне оформлення людей, нормальна сплата податків – це запорука ефективної роботи органів місцевого самоврядування, запорука ефективного наповнення бюджету, і збільшення капітальних видатків, що покращує життя людей в населених пунктах», Хто покаже занизький рівень акцизу, то будуть перевірки. Є наприклад фірма «Чагарі», яка показує 200 грн акцизу на місяць. Вже складається враження, що люди хитрять. Ми зацікавлені у тому, щоби у нас були поступлення коштів. Розповідали про план економічн зазначив Віталій Корецький.

Leave a Reply