Громадський рух інформаційного захисту України запрошує небайдужих долучатись до роботи (ВІДЕО)

0
1287

Сьогодні, 11 травня, в бібліотеці на площі Ринок відбулося засідання Громадського Руху Інформаційного Захисту України. Про це пише “4 studio“.

Засіданню передував мистецький захід під назвою “Ріжу інформаційні пута Московії”, що проходив на площі Ринок у Львові.

Відкриваючи засідання Софія Федина розповіла присутнім про історію створення Громадського Руху Інформаційного Захисту України і про його першочергові завдання.

“Ідея Руху Інформаційного захисту України склалася після наради, в які брали участь:  Михайло Косів, Ігор Калинець, Любомир Медвідь, Андрій Бокотей, Богдан Стельмах, Андрій Содомора, Юрій Винничук, Зоряна Білик, Ірина Мазур, Іван Сварник та я. І темою нашої розмови було  те, що навіть найкращі події, які виникають в нашому просторі, найбільші досягнення, які ми маємо, вони подаються в такому світлі, що єдине, що ми бачимо і в соцмережах, і в мас-медіа, то переважно те, що в нас є велика зрада.  І ми думали, як цьому можна протистояти, які би механізми треба було б зробити.

Інформаційна війна яка в нас ведеться уже останніх 350 років , вона передусім спрямована на свідомість людей. І сьогодні ми бачимо, що на Сході в нас є успіхи, в нас є сильна армія, але основний бій за Україну зараз іде не на Сході, він іде саме в інформаційному просторі. І основна проблема в тому, що Україна не дає гідної відсічі.

Оскільки ми живемо в еру інформації, то майже усі мас-медіа живуть інформаційним посилом, який живе кілька годин, від одного до другого.  Нам треба формулювати фундаментальний український простір і сформувати середовище таких інформагентів, які зможуть відфутболювати будь-яку атаку  і подавати інформацію швидше ніж її встигнуть спаскудити пропагандисти. Це і є та ціль, яку ми переслідуємо”, – сказала Софія Федина.

Серед гостей зборів була й директор департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Мирослава Туркало, яка підкреслила важливість створення такого руху і пообіцяла активну підтримку ві влади.

“Мені приємно, що така подія відбувається вже не перший, не другий і не третій раз, де доєднується багато людей. Тому що , люди, котрі зініціювали цей рух – це насправді авторитети, на які я рівняюся у своїй роботі, з якими я співпрацюю. І це ті авторитети в галузі культури, які не могли стояти осторонь. І я вважаю своїм обов’язком допомагати та сприяти різними засобами, щоб ця ініціатива була продовжена, – зазначила Мирослава Туркало.

Своїм сумним досвідом поділився і український юрист, громадський діяч, активіст Революції Гідності, радник Міністра закордонних справ України, політв’язень Російської Федерації Юрій Яценко.

“Тема цього руху є близькою для мене оскільки, в травні 2014 року спецслужби Російської Федерації хотіли мене використати для інформаційної боротьби проти України. Я був затриманий через те, що я був активістом Майдану і від мене вимагалося, щоб я в інформаційному просторі виступав на телекамеру і казав, що начебто мене прислала Україна в Росію вести антиросійську диверсійну діяльність і я, як свідомий громадянин, маю звернутися в ФСБ про допомогу. І коли я відмовився від такої співпраці почалися цілодобові побиття, тортури, які дійшли до такого рівня, що для того щоб втриматися на своїй незалежній позиції і не дати свідчень ні проти себе, ні проти інших осіб мені довелось довести тіло до такого стану, в якому мене катувати не можна було.

Після мене Росія почала затримувати десятки українців для того, щоб створити з них образ ворога. Зовсім невинних громадян призначали диверсантами, шпигунами, карателями для того, щоб в своєму інформаційному просторі показати, що українці є небезпечні, щоб світу показати, що українці є небезпечними і тим самим вони виправдовували гібридну війну проти України.

Ми маємо розуміти, що Росія вкладає шалені ресурси в інформаційну боротьбу не лише проти України, але й проти інших держав, де рівень інформаційного захисту та роботи спецслужб є значно вищими ніж в Україні. Адже найкраще з нами буде воювати, коли ми не будемо вірити самі в себе, в свою державу, коли ми будемо відчувати безнадію”, – сказав Юрій Яценко.

Одним з перших до Громадського Руху Інформаційного Захисту України долучився до український військовик, морський офіцер, капітан II рангу запасу ВМС ЗС України, заступник голови Спілки офіцерів України в Севастополі, громадський діяч, журналіст, актор, режисер Тимур Баротов.

“Протидія інформаційній війні – це чи не найважливіша справа. Бо якщо ми програємо інформаційну війну – ми програємо війну. Саме на це робиться ставка з боку Росії. І для того, щоб виграти цю війну, в першу чергу потрібно фільтрувати інформацію, яка надходить, розуміти, що це за інформація, для чого вона подається і хто зацікавлений в тій реакції, яку очікують від тієї інформації.

І друге – просто не бути байдужими, бо на байдужих потім робиться і зрада і перемога ворога над нами. І з цим треба боротися. А для цього кожному з нас потрібно вести дії на інформаційному просторі, через соціальні мережі, через спростування фейкових новин, спростовувати спеціально поширені чутки. І кожен з нас може долучитися до цієї справи і робити це заради нашої спільної перемоги, за якої в нашій країні настане мир”, – наголосив Тимур.

Залишити відповідь