Джерела безперебойного живлення: для чого потрібні і як вибрати

0
220
Джерела безперебойного живлення: для чого потрібні і як вибрати

Раптове вимкнення електрики може бути дуже неприємним, якщо ви працювали на комп’ютері і не встигли зберегти дані. Ще гірше, якщо відключення відбулося під час встановлення програм або оновлення системи.

Раптове вимкнення електрики може бути дуже неприємним, якщо ви працювали на комп’ютері і не встигли зберегти дані. Ще гірше, якщо відключення відбулося під час встановлення програм або оновлення системи. Такі випадки можуть мати наслідки у вигляді подальшої некоректної роботи приладу. Щоб подібного не траплялося, користувачі підключають цифрову техніку через джерела безперебійного живлення. Які функції виконують ці прилади і як вибрати ДБЖ для персонального компʼютера — читайте далі.

Принцип дії

Головна функція джерел безперебійного живлення — подання електричної енергії на працюючий прилад за відсутності живлення в мережі. В якості додаткової опції пристроїв варто зазначити можливість стабілізування. У випадках критичного підвищення напруги, ДБЖ продовжить постачати ті самі 220 В. Коли напруга падає, пристрій в змозі ще деякий час підтримувати потрібні для роботи електроприладів параметри, але буде сигналізувати про необхідність завершити сеанс.

Різновиди ДБЖ

Залежно від наявності додаткових можливостей пристрої поділяються на кілька типів. Якщо ви плануєте найближчим часом купити безперебійник, зверніть увагу на їх класифікацію:

  1. Резервні ДБЖ. Це доступні за ціною прилади з мінімальним споживанням електроенергії. Вони працюють майже без шуму й не потребують спеціального програмного забезпечення для підключення до ПК. Мінус цього різновиду — завеликий час перемикання (15 мс), через що компʼютер може відключитися раніше, ніж запрацює акумулятор ДБЖ. Такі пристрої успішно експлуатуються в домівках, де аварійні вимкнення мережі трапляються зрідка.
  2. Лінійно-інтерактивні ДБЖ. У цього різновиду пристроїв є вбудований стабілізатор напруги. За ціною такі моделі трохи дорожчі, але вони того варті. Лінійно-інтерактивні безперебійники використовують не тільки для ПК, але й для серверів. Цей різновид безперебійників є найбільш популярним в асортименті магазина Allo у Львові.
  3. ДБЖ з подвійним перемиканням. Це прилади, які варто мати, якщо ви проживаєте в місцевості, де проблеми з мережею мають регулярний характер. Перемикання від основного джерела живлення до акумулятора відбувається дуже плавно. Пристрій забезпечує захист даних і захищає чутливу до перепадів напруги техніку.

На які критерії звертати увагу

Головна експлуатаційна характеристика ДБЖ — потужність. Якщо ви купуєте пристрій під конкретний прилад, потужність безперебійника має бути на 30% вищою, ніж в обладнання, яке буде підключатися.

Час автономності ДБЖ теж залежить від потужності. Він може складати 5 хвилин — цього достатньо для коректного завершення задач. Якщо ви придбали прилад з запасом потужності, ви зможете працювати під час вимкнення електрики ще цілих 10–15 хвилин. Іноді цього буває достатньо, щоб почати й завершити кілька простих задач.

Варто звернути увагу на моделі, для яких передбачено заміну акумулятора. Це більш економічні пристрої, які зможуть працювати багато років за умовою своєчасної заміни головної комплектуючої.

Залишити відповідь