Дипломати США надалі працюватимуть в Україні, проте ночуватимуть у Польщі

0
520
Дипломати США надалі працюватимуть в Україні, проте ночуватимуть у Польщі

Дипломати США надалі працюватимуть в Україні, проте ночуватимуть у Польщі.

Про це під час брифінгу розповіла тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін, пише Кулемет з посиланням на Суспільне.

За словами Крістіни Квін, рішення про від’їзд дипломатів на ніч до Польщі ухвалили з міркувань безпеки:

“Перш за все мій обов’язок як тимчасово повіреної — це забезпечити безпеку своєму персоналу. В нас є кілька для цього причин. По-перше, Путін продовжив накопичення військ на кордоні, він їх не відвів від кордонів. Друге — це агресивні дії Росії на Донбасі. І третє — це промова Путіна, яку ми вчора почули. Це не була промова розсудливої людини, тому ми повинні бути обережними. Ми будемо на ніч їздити до Польщі, проте вдень повертатися в Україну”.

Тимчасова повірена наголосила, США рішуче засуджує спроби Росії захопити частину суверенної території України:

“Дії президента Путіна загрожують не лише Україні, але й світовому порядку. Це порядок, який підтримував мир та стабільність з часів Другої світової війни. Сполучені Штати стоять на боці України і в один голос засуджують бажання, дії та наміри президента Путіна. Його обурливі заяви, які він зробив про Україну та про український народ вчора (21 лютого, — ред.) були повністю відірваними від реальності і показали його схиблені погляди, які відповідають не лідеру світового рівня, а найгіршим авторитарним лідерам Європи”.

За словами Крістіни Квін учора, 21 лютого, Росія фактично повністю відмовилась від зобов’язань, які взяла на себе за Мінськими угодами. Наслідком цього стане пакет санкцій.

“Останнє порушення норм та законів, яке вчинив Путін, зустріне потужну відповідь Сполучених Штатів. Вчора, президент Байден підписав наказ, який забороняє вести торгівлю та фінансування особами зі США у так званих ЛНР та ДНР. Проте це був лише перший крок. Ми продовжуємо координуватися із нашими союзниками та партнерами, щоб дати відповідь на ці неприйнятні дії і реакція буде дуже швидко”.

Посольство США переїхало з Києва до Львова 15 лютого.

Leave a Reply