Дві політичні сили хочуть сфальсифікувати вибори до Львівської облради, – нардеп Тарас Батенко

0
1149

У Львові три політичні сили – “За майбутнє”, Народний Рух України та Українська галицька партія – вимагають чесного оприлюднення результатів виборів до Львівської обласної ради, а в разі фальсифікацій – добиватимуться кримінальної відповідальності всіх причетних.

Про це лідери політсили на Львівщині оголосили під час прес-конференції, пише Четверта студія.

Ці три партії, відповідно до паралельного підрахунку голосів, проходять до облради. Але, як стало відомо, партія влади, у змові ще з однією політсилою, намагається не допустити цього. Чиниться тиск на голову обласної територіальної виборчої комісії та на голів районних ТВК з тим, щоб переписати протоколи.

Народний депутат від групи «Партія «За майбутнє» зазначив, що такої чорної фальсифікації не було навіть у 2010 році за часів Януковича. Та наголосив, що досі такі методи не вдавалися жодній політсилі на Львівщині, а спроби – закінчувалися сумно.

«Якщо ми побачимо, що протоколи з мокрими печатками не сходитимуться з тим, що буде внесено в електронну базу, то це буде пряма фальсифікація. І я буду звинувачувати партію влади на Львівщині, яка зацікавлена поправити свої іміджеві втрати. Будемо ретельно слідкувати за результатами даних. Виборчий кодекс передбачає дуже жорстке покарання», − заявив Тарас Батенко.

Учасники прес-конференції звернули увагу, що оброблено вже всі дані, а окружна виборча комісія отримала лише перший протокол з мокрими печатками. Крім того, є інформація про причетність до тиску на тервиборчкоми керівництва Львівської ОДА.

«Виборчий кодекс прописаний таким чином, щоб відстрочити процес подачі підсумкових протоколів. Це дає можливість партіям затягувати час і отримувати поле для маніпуляцій», − зазначив голова Львівської обласної організації партії «За майбутнє» Ігор Телішевський.

Партійці наголосили: якщо найближчим часом не буде оприлюднено достовірних даних, а результати протоколів з мокрими печатками не збігатимуться з електронною версією, вони докладуть усіх зусиль, аби було відкрито кримінальні справи за фальсифікацію, а голови територіальних комісій понесли суворе покарання.

Довідка: за даними паралельного підрахунку голосів, партія «За майбутнє» на виборах до Львівської обласної ради отримала 5,28% голосів.

Залишити відповідь