Дрогобицька солеварня, через дефіцит солі по Україні, збільшує обсяги виробництва

0
157
Дрогобицька солеварня, через дефіцит солі по Україні, збільшує обсяги виробництва

Одне з найдревніших підприємств Європи – Дрогобицький солевиварювальний завод збільшує виробничі потужності – якщо раніше підприємство місячно виробляло 31-32 тонни солі, то тепер планує підвищити показники з виробництва – до 50 тонн.

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу Дрогобицької міськради.

Така ситуація, пояснюють на підприємстві, зумовлена тим, що через російську військову агресію постраждало одне з найбільших підприємств України та Європи – «Артемсіль». Тож в низці міст України спостерігають ажіотаж та дефіцит солі.

Дрогобицька солеварня, яка залишилась фактично єдиним в Україні виробником солі, працює на повну потужність.

Найближчим часом завод планує збільшити виробництво «білого золота» на 20 тонн щомісяця – тобто до 50т. Проте і це не зможе задовільнити попит навіть Львівської області – підрахували на підприємстві. Оскільки, зараз сіль з Дрогобича закупляють великі торгівельні мережі Львівщини – «Арсен», «Рукавичка», «Сільпо».

Із збільшенням виробництва, Дрогобицька солеварня зіштовхнулась і ще з однією проблемою, бракує упакування для солі. Тож не виключено, що певний час продукція надходитиме в місцеві магазини на продаж як фасована, так і на вагу.

Додамо, спосіб виробництва солі у Дрогобичі унікальний та відрізняється від традиційного видобутку. Зокрема, в Дрогобицькій солеварні з надр викачують соляну ропу, далі її виварюють на дровах у спеціальних ваннах – панвах. Цей виробничий процес складніший і дорожчий. Тому і вартість дрогобицької солі майже вдвічі перевищувала ціну товару «Артемсолі».

Leave a Reply