Депутати Львівської міськради вимагають розслідування справи “вагнерівців”

0
581
Депутати фракції “Європейська Солідарність” переконані, що комплексна діяльність Наглядових рад в поєднанні з контролем, який здійснюватиме управління контролю та аудиту Секретаріату ради, дозволить не лише зробити прозорою діяльність комунальних підприємств, але й скерує їх на максимально повне забезпечення потреб громади

Фракція «Європейська Солідарність» у Львівській міськраді заявила про державну зраду у справі «вагнерівців».

Як пише «Четверта студія» з посиланням на прес-службу фракції «Європейська Солідарність» у Львівській міській раді, заяву озвучив голова фракції, депутат ЛМР Петро Адамик.

“Зрив спецоперації 4 розвідок із захоплення найманих вбивць ПВК Вагнера – це державна зрада, що завдала непоправної шкоди країні. Особливо небезпечно, що інформація стала відома Росії після наради у президента Зеленського, що вказує на наявність зрадника у його найближчому оточенні. Але ще більшою проблемою є брехня та відсутність реакції влади, яка півроку протидіє спробам провести об’єктивне розслідування. У вересні 2020 року керівництво партії «Слуга народу»  та голова Офісу президента публічно заявляли, що це вигадана детективна історія і категорично виступали проти створення ТСК для розслідування державної зради. Лише коли замовчати зраду в оточенні президента не вдалося,  партія «Слуга народу» погодилася на створення ТСК і лише у комплексі з розслідуванням інших питань.

Такий підхід створює небезпеку, що влада спробує перешкоджати депутатському розслідуванню. За пів року після витоку інформації не було порушено кримінальної справи за підозрою у державній зраді, що зробило б непотрібним створення ТСК. Тим часом скандал підриває довіру до України з боку міжнародних партнерів і ставить під загрозу військово-технічну допомогу Заходу, без якої Україні буде дуже важко встояти проти однієї з найпотужніших армій світу – російської.

У ситуації, що склалася, Європейська солідарність пропонує створити у Верховній Раді України Тимчасову слідчу комісію з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих протиправних дій посадових осіб, що могли призвести до уникнення кримінальної відповідальності членами «приватної військової компанії Вагнера» та нанесення шкоди національним інтересам України”, – йдеться у заяві.


Leave a Reply