День Героїв у ліцеї Крут відзначили змаганнями і показами сучасного озброєння

0
248

Впродовж двох днів, 20-21 травня, у Ліцей імені Героїв Крут у Львові відзначають День Героїв.

Про це пише Кулемет з посиланням на пресслужбу облради.

Сьогодні, у перший день заходів, крутяни та гості ліцею познайомились ближче з новітнім озброєнням, взяли участь у тренувальних стрільбах, військових вправах, орієнтуванні і різноманітних спортивних змаганнях.

Близько 80% крутян після закінчення ліцею продовжують навчання у вищих навчальних закладах з військовою підготовкою. Сучасну зброю майбутнім офіцерам показали нацгвардійці і прикордонники.

“Ми сьогодні показуємо зброю, яку передали нам наші партнери. Є вдосконалена зброя радянського зразка, з апгрейдом, яку також зараз використовують. Є новітня українська зброя, виготовлена на наших заводах, – повідомив нацгвардієць, помічник начальника озброєння, капітан Максим Алісменко. – Для ліцеїстів це нагода дізнатися більше про зброю. Людина, яка хоче у нас служити, має розуміти, як працює сучасне озброєння”.

У гості до львів’ян приїхала команда ліцеїстів Волинського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Кінологи Львівського прикордонного загону Державної прикордонної служби України провели показові заняття зі службовими собаками.

“Працюємо зі службовими собаками для обстеження багажу, як робимо це на службі. Собаки шукатимуть наркотичну речовину, – повідомив інструктор і господар кокер-спанієля Джоя, прикордонник Львівського загону з відділу “Аеропорт”, сержант Мар’ян Кирилейза. – Зараз, коли небо закрите, ми перевіряємо поїзда і транспортні засоби, які їдуть за кордон, оглядаємо багаж і особисті речі пасажирів”.

Заходи у ліцеї присвятили Дню Героїв, який відзначатимуть 23 травня.

“У період війни ми вирішили по-особливому провести заходи з нагоди Дня Героїв. Напередодні ми розпочали спортивне свято “Крутянські звитяги”. Демонструємо силу крутян, дух і патріотизм, – повідомив начальник ліцею, полковник Юрій Гусар, – Сьогодні два взводи виїжджають на польовий вишкіл у Зашків. Це символічно, бо вишкіл відбудеться на батьківщині Євгена Коновальця. Протягом наступних 10 днів польовий вишкіл пройде весь ліцей”.

У неділю вихованці ліцею покладуть квіти і вшанують пам’ять українських воїнів та борців за незалежність України в 15-ти локаціях Львова.

Leave a Reply