Члени трьох ДВК у місті Львові почали достроково заповнювати протокол про підрахунок голосів

0
326
На Львівщині голосували не у кабінках та пробували видавали бюлетень без паспорта

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували, що члени ДВК №461899 та ДВК №462020 завчасно почали заповнювати протокол про підрахунок голосів виборців.

Про це повідомив координатор Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області Тарас Радь, пише Кулемет.

Схожа ситуація трапилася на і ДВК №461954. Спостерігач ОПОРИ зробив зауваження членам дільничної виборчої комісії і вони припинили заповнювати виборчу документацію.

ОПОРА застерігає, що заповненим у протоколі про підрахунок голосів на дільниці може бути лише пункт 1 протоколу “Кількість виборчих бюлетенів, одержаних ДВК”, який згідно  з частиною 6 статті 247 Виборчого кодексу України заповнюється на підготовчому засіданні. Під час голосування жодних інших відомостей до протоколу про підрахунок голосів не вноситься. Сам протокол починає заповнюватися і підписуватися (після його остаточного заповнення) вже на підсумковому засіданні ДВК.

ОПОРА наголошує, що відповідно до частини 1 статті 158-3 Кримінального кодексу України за підписання головою, заступником голови, секретарем, іншим членом виборчої комісії протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці до остаточного заповнення протоколу настає відповідальність у вигляді позбавленням волі на строк від двох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.

Leave a Reply