Четверта спроба: Садовий знову обіцяє львів’янам сміттєвий завод перед виборами

0
1037

Декілька днів тому міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що знову змагатиметься за посаду, хоча, ще минулого року він категорично запевнив, що більше на мера балотуватись не буде. Серед причин зміни рішення він назвав необхідність побудувати сміттєпереробний завод.

Про це пише Кулемет з посиланням на ДЕПО.

Для Львова, це надважлива проблема, адже Грибовицьке сміттєзвалище, яке обслуговувало місто, потрібно було закрити після трагедії 2016 року.

Схоже в команді Садового вирішили, що львів’янам можна обіцяти все, що завгодно, бо в них коротка пам’ять. Адже Садовий обіцяє впоратися з проблемою львівського сміття вже четвертий раз поспіль. Ще далекого 2006 року, він – тоді ще кандидат на посаду мера – пообіцяв вирішити цю проблему.

Перемігши на виборах, він взявся виконувати свою обіцянку так як він вміє. Тобто постійними заявами та обіцянками закрити нарешті Грибовицьке сміттєзвалище та побудувати новий завод. В реальності сміттєзвалище працювало, а завод будували лише у голові очільника міста.

І все б могло тривати дуже довго, якби в хід цього дивного протистояння Садового та сміття не втрутилась трагедія – в 2016 році на сміттєзвалищі загинули люди. Це перевернуло весь порядок денний для міської влади, яка зіткнулась з реальністю, на яку не діють обіцянки та заяви.

Мешканці Грибович заблокували сміттєзвалище. Інші райони, які мали свої полігони для твердих побутових відходів (ТПВ) відмовились приймати сміття зі Львова. Львів почав поступово тонути у смітті. Садовий, виявився неспроможним працювати в режимі форс-мажору і почав протистояння з центральною владою, яку звинуватив у “блокаді” міста.

Проблема зі сміттям тривала до того моменту поки в ситуацію не втрутилась Львівська ОДА, яка забрала в міста повноваження щодо вивозу ТПВ і організувала логістику процесу.

Після зміни влади у 2016 році міська влада повернула собі повноваження щодо вивозу сміття. Задавалось би – жодних перешкод втілити обіцянки в життя в Садового вже немає. Але, львівське сміття продовжують ловити по різних областях, журналістам які про це пишуть – погрожують, а поліція відкриває кримінальну справу за махінації із вивозом сміття близькими до міського голови фірмами.

Також досі не побудований сміттєпереробний завод, хоча Садовий і обіцяв у 2016 році, що якщо за три роки завод не буде побудований, він піде з посади. Щодо заводу відомо тільки те, що провели якісь тендери і зараз розчищають місце під будівництво.

За такої ситуації Садовий вирішив використати прийоми політичного айкідо і сам підняв тему побудови сміттєпереробного заводу – запускає піарні ролики про його будівництво.

Очевидно теперішній очільник міста розраховує знову почати дискусію про сміття і перекинути відповідальність на когось іншого. Але цього разу звинуватити центральну владу буде важче, бо Садовий уникає будь-якої критики Зеленського.

За іронією долі – сміття, яке допомогло Садовому перемогти в 2006 році, може стати тим фактором, який поховає його шанси виграти вибори в 2020 році. Поки це лише можливість, а чи стане вона реальністю залишилось чекати три місяці.

 

Залишити відповідь