“Було дуже гучно”. Львівські хірурги оперували дітей під звуки вибухів

0
210
"Було дуже гучно". Львівські хірурги оперували дітей під звуки вибухів

Львівські хірурги прооперували двох 11-річних дітей під час повітряної тривоги, коли лунали вибухи.

Про це розповіли у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі, пише Кулемет.

У вівторок, 15 листопада, коли пролунала повітряна тривога, що сповіщала українців про масований обстріл, лікарі проводили операцію 11-річній Вікторії. Це друга операція дівчинки у Західноукраїнському дитячому медцентрі після гострого перелому голівки лівої стегнової кістки. Ортопед Олександр Щуровський разом із швейцарським колегою Ульріхом Екснером проводили додаткову фіксацію голівки стегна справа, аби убезпечити від травми внаслідок надмірного навантаження після операції на лівому стегні.

“Було дуже гучно”. Львівські хірурги оперували дітей під звуки вибухів

“Коли пролунав сигнал тривоги, операція ще тривала. Ми розуміли небезпеку, та повинні були її закінчити, щоб зберегти здоров’я маленькій пацієнтці. Попри усе ми впорались та завершили те, що планували. Мій колега Ульріх уже вп’яте від початку війни приїжджає у Львів, і такі ситуації його не лякають”, — каже лікар Олександр Щуровський.

Також під час обстрілів лікарі завершили лапароскопічну апендектомію, яку виконували 11-річному хлопчику зі Львівщини. Обстеження показало, що у хлопця гострий апендицит, операцію треба було робити терміново.

“Коли пролунали вибухи, тривав один із етапів оперативного втручання. Було дуже гучно, світло на кілька секунд зникло, але одразу увімкнулись генератори, і це дало змогу завершити операцію”, — розповів хірург Орест Лешневський.

Зараз хлопчик почуває себе добре.

Залишити відповідь