Будівлю Львівської ОДА підсвітили червоним

0
1130

У межах Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом будинок Львівської обласної державної адміністрації підсвітили червоним кольором.

Про це повідомила прес-служба ЛОДА.

Червоний колір є символом співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу.

Лише кожен другий ВІЛ-позитивний українець знає про свій статус. Тож акція має на меті привернути увагу суспільства до зазначеної проблеми, а також закликає кожного пройти тестування на ВІЛ та дізнаватись про свій статус.

Акцію організувала БО «БТ «Мережа» м. Львів» спільно з департаментом соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації.

Довідково.

У світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування (за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я та ЮНЕЙДС). Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ. За оновленими оцінками щодо ВІЛ/СНІДу, на початок 2017 року в Україні мешкало 238 тисяч людей з ВІЛ усіх вікових категорій, у віковій групі старше 15 років рівень поширеності ВІЛ становив 0,61%.

Щороку, серед обстежених на ВІЛ осіб в Україні виявляється близько 1% осіб з підтвердженими позитивними результатами. За весь період спостереження під нагляд узято 59,1% таких осіб. Під медичним наглядом з приводу ВІЛ-інфекції перебуває 0,31% населення країни. Упродовж десяти місяців 2017 року в країні щодня реєстрували 48 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію, 24 захворювання на СНІД та 8 випадків смерті від СНІДу.

На 01.10.2017 року в області під медичним спостереженням перебувало 3469 ВІЛ-позитивних (поширеність захворювання на ВІЛ-інфекцію складає 137,1 випадків на 100 тис населення, що в 2,4 рази нижче, ніж середньоукраїнський показник – 323,7 станом на 01.07.2017 р.), в тому числі 1123 особи (44,4 випадки на 100 тисяч населення) –  хворі на СНІД (98,1 випадків на 100 тис. нас. в Україні станом на 01.07.2017 р.).

Якщо ВІЛ-позитивна людина отримує спеціальні ліки, – антиретровірусну терапію (АРТ) – вона не становить загрози для суспільства (лікування як профілактика). За науковими даними ризик передачі ВІЛ знижується на 96% при призначенні АРТ на ранніх стадіях (незалежно від кількості CD4-Т-лімфоцитів). Така людина може жити повноцінним життям і мати здорових дітей. Дослідження показали, що впродовж року ВІЛ-позитивний пацієнт, який не отримує потрібні ліки, інфікує в середньому ще дві людини.

Залишити відповідь