Британсько-українська «Операція Фрілендер»: три позашляховики для Збройних Сил України

0
253

Проєкт “Операція Фрілендер” (“Operation Freelander”) – масштабний британсько-український проєкт, метою якого є допомога Збройним Силам України, забезпечуючи українських воїнів одними з найкращих  позашляховиків британського виробництва Land Rover Freelander.

14 березня 2023 року було передано три позашляховики Land Rover Freelander у рамках проєкту “Операція Фрілендер”, один з яких передали для 80-ої Окремої Десантно-Штурмової Бригади ЗСУ. Ця машина буде задіяна в обороні Бахмута.

Два інші позашляховики Land Rover Freelander будуть допомагати військовим 103-ої окремої Бригади Сил територіальної оборони Збройних Сил України.

Два позашляховики Land Rover Freelander у грудні 2022 року вже було доставлено для 23 Батальйону Спеціального Призначення ЗСУ. Завдяки цим автомобілям було сформовано дві медеавакуаційні бригади, котрі зараз допомагають в обороні Бахмута.

З української сторони, ініціатором та координатором проєкту “Операція Фрілендер” (“Operation Freelander”) є волонтер Микола Войтів, голова громадської організації «Управління нової генерації», мешканець м. Добромиля. З британської сторони організатором та координатором проєкту є волонтер Гордон Джексон-Гобс (Gordon Jackson-Hopps), а також Сюзан і Норберт Меддок (Sue and Norbert Maddocks). Також у проєкт залучена група британських компаній, котрі забезпечують ремонт, обслуговування позашляховиків Land Rover Freelander та здійснюють забезпечення новими шинами і повністю організовують логістику автомобілів в Україну.

«Велика Британія підтримує Україну у боротьбі з російськими окупантами, ми намагаємось робити усе можливе у співпраці з британськими волонтерами. Бо разом – сильніші. «Операція Фрілендер» успішно відбувається, лише за останніх чотири місяці  вже відправили п’ять машин на передову. Операція продовжується! », –  зазначив волонтер Микола Войтів.

Кожен автомобіль наповнений медичною гуманітарною допомогою, а також так званими коробками моральної підтримки (англ. “morale boxes”). Це різного розміру пакунки, наповнені необхідними речами (спідня білизна, протеїнове харчування, вітаміни, засоби гігієни), які передали англійські сім’ї з коротким повідомленням-словами підтримки українським воїнам.

Британські партнери – волонтери, вражені стійкістю українських воїнів. Гордон Джексон-Гобс додав: «Операція Фрілендер триватиме до перемоги України. У травні ми плануємо знову повернутися в Україну з новими автівками для Збройних Сил України».

Залишити відповідь