Під тиском громадськості Львівська міська рада припинила саботування спорудження пам’ятника героям ЗУНР на Листопадового Чину

0
321

Сьогодні, 31 серпня, відбулось засідання виконавчого комітету Львівської міської ради. Під тиском громадськості та науковців Львівщини позачергово розглянули питання спорудження пам’ятника героям ЗУНР на розі вул. Листопадового Чину та вул. Огієнка у м. Львові.

«Станом на 10:30 ранку питання щодо спорудження пам’ятника Героям Західноукраїнської Народної Республіки та Листопадового чину не було включене у порядок денний у засідання виконавчого комітету Львівської міської ради», – зазначив громадський активіст Роман Мелих.

Члени виконавчого комітету ЛМР проголосували за питання «Про затвердження містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва на будівництво Львівської обласної державної адміністрації пам’ятника героям ЗУНР та УГА на вул. Огієнка, 1−3», лише після звернення громадського активу, обуреного саботажем міської влади.

До мера звернулись представники Львівського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих, Львівської обласної молодіжної громадської організації «Юнацтво», Об’єднання товариства депортованих українців «Закерзоння», Всеукраїнського товариства «Союз Українок», Львівського обласного відділення Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка, Громадської організації «Святий Юр», письменника, дисидента Ігоря Калинця, голови центру національного відродження Миколи Посівнича та інших питання включили у порядок денний.

За словами Романа Мелиха, на міськвиконкомі Львівську ОДА звинуватили у тому, що представників Львівської міської ради не запрошували на жодні засідання, зокрема не запросили начальника управління архітектури та урбаністики ЛМР Юліана Чаплінського взяти участь у робочій групі щодо спорудження пам’ятника.

До Львівської міської ради неодноразово надходили звернення від управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації про видачу містобудівних умов та обмежень на проектування об’єкта архітектури на перетині вулиць Листопадового чину та Огієнка у м. Львові.

Зазначимо, що згідно з додатком до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 11.04.2018 №304/0/5-18 (у редакції розпорядження голови облдержадміністрації від 24 травня 2018 року № 504/0/5-18) у складі журі конкурсу на кращий ескізний проект пам’ятника героям ЗУНР та УГА у м. Львові є начальник управління архітектури та урбаністики ЛМР Юліан Чаплінський, який жодного разу не з’явився на засідання.

Відтак, виконавчий комітет Львівської міської ради лише сьогодні, 31 серпня, надав на будівництво відповідні містобудівні умови та обмеження.

Монумент постане на розі вулиць Листопадового чину та Огієнка.

Проект пам’ятника є образним зображенням двох сил, які визріли у період ЗУНР – політичної і військової. Також знак державності – український герб зображений у вигляді полум’я. Відтак, в межах засідання члени журі висловили свої рекомендації щодо символіки та її зображення, які будуть надані переможцям для врахування у остаточному ескізі пам’ятника.

Від Садового вимагають припинити саботаж із будівництва пам’ятка ЗУНР
Від Садового вимагають припинити саботаж із будівництва пам’ятка ЗУНР
Від Садового вимагають припинити саботаж із будівництва пам’ятка ЗУНР
Від Садового вимагають припинити саботаж із будівництва пам’ятка ЗУНР

Напишіть відгук