На Львівщині ОВК очолила представниця Бойка

1
807

На позачергових парламентських виборах у Львівській області працюють 12 окружних виборчих комісії. Більшість з них провели своє засідання 3 червня. Перші засідання комісій відвідали не всі члени, оскільки деякі проживають в інших областях України. В середньому присутність була на рівні 11 осіб з 18. Присутні члени окружних виборчих комісій склали присягу, затвердили календарний план основних заходів з підготовки та проведення виборів в округах, встановили графік роботи ОВК, визначили тих людей, які працюватимуть на платній основі.

Про це інформує ОПОРА

216 членів окружних виборчих комісій на Львівщині делегували 28 суб’єктів подання. З них – 6 фракцій у Верховній Раді України («Об’єднання «Самопоміч», «Народний фронт», Радикальна партія Ляшка», «БПП «Солідарність», ВО «Батьківщина» та «Опозиційний блок» по 12 осіб) та 22 партії, які брали участь у виборах до ВРУ у 2014 році.

У переліку не має партій «Голос» і «Слуга народу», які є новими і не брали участі у попередніх парламентських виборах. Проте вони зможуть брати участь у формуванні дільничних виборчих комісій, що передбачено частиною 4 статті 28 Закону, які мають бути утворені окружними комісіями до 5 липня.

Найбільшу кількість посад в ОВК отримали політичні партії «Об’єднання «Самопоміч» та  «Народний фронт» по 9 представників, Радикальна партія та «БПП «Солідарність» по 7 представників, ВО «Батьківщина» – 5 представників. Найменше членів ОВК, а саме по 3 особи, від партій «Нова політика» та «Заступ».

Згідно з постановами ЦВК станом на 11 червня відбулося 23 заміни членів виборчих комісії у Львівській області. А це –  10,7  % від початкового складу ОВК. Склад лише однієї виборчої комісії залишився без змін.

Станом на 29 червня замінили 64 членів комісій. А це 29,9 % від початкового складу. Найбільше членій комісій замінювали такі політичні сили:

  • політична партія «5.10» – 9 замін;
  • Об’єднання «Самопоміч» – 7 замін;
  • «Відродження» – 6 замін;
  • «Сила і честь» – 5 замін;
  • «Партія зелених України» – 4 заміна.

За інформацією Центральної виборчої комісії з 216 осіб на сьогодні працює 214 членів окружних виборчих комісій. Оскільки у виборчих округах №124 та 116 відповідно політична партія Всеукраїнське об’єднання «Свобода» і «Солідарність жінок України» з призначенням своїх членів у керівний склад, не замінили їх.

У керівному складі заміни голів відбулися у 115, 116, 117, 119, 120, 123, 124 виборчих округах, а заступників – у 115, 116, 117, 121. Зазначимо, що голів комісій тричі змінювали у 115, 120 та 124 ОВК.

В окружній виборчій комісії №115 голову замінювали у зв’язку з поданням об’єднання  «Самопоміч». За законом подання про заміну члена виборчої комісії може вносити суб’єкт, який подавав його кандидатуру.  Причому таке рішення політичної сили не потребує згоди самого члена комісії.

За поданням  партії «Нова політика» у 120 ОВК достроково припинили повноваження Ірини Тітової (7 червня).  Її замінили на Світлану Александрова. Через тиждень, згідно з текстом постанови ЦВК №1002 від 14 червня, партія «Нова політика» вдруге замінила голову у цій комісії. Повноваження Світлани Александрової також припинені достроково, у зв’язку з внесеним поданням від політичної партії. Новим головою 120 ОВК став Юрій Цапяк. Відповідно до декларації він працює головним спеціалістом відділу економічного розвитку і торгівлі Городоцької РДА. Під час другого туру Президентських виборів 2019 року Юрій Цапяк був членом цієї ж комісії, а чинний секретар Тарас Окрепкий тоді обіймав посаду голови комісії. Обоє чоловіків представляли кандидата у Президенти Петра Порошенка.

Напередодні 10 червня чинний народний депутат, який є членом депутатської фракції «БПП «Солідарність» у Верховній Раді Ярослав Дубневич на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook написав: «Знаєте, як виглядає спроба регіонівського реваншу на Львівщині? Це коли головою ОВК призначають затяту регіоналку із шлейфом скандалів та маніпуляцій. Ще цікавіше є те, хто і для чого лобіює такі призначення? Давайте разом не дамо жодної можливості для фальсифікації і жодних реваншів промосковських сил».

Згідно з постановою  Центральної виборчої комісії (26 червня) голова ОВК № 124 Марія Березюк припинила свої повноваження, написавши особисто заяву. Очільницею комісії вона стала за поданням  від партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода». Замінила Березюк на посаді голови Лілія Бачинська від політичної партії «Опозиційний блок». Наступного дня 27 червня «Опозиційний блок» відкликає Бачинську за власним поданням. Взамін головою комісії знову стає Марія Березюк, але вже від політичної сили Бойка.

Жінка з таким же ім’ям та прізвищем фігурує у декларації Катерини Махніцької, яка працює у Центральній виборчій комісії. В щорічному поданому документі у 2018 році вона вказує про квартиру в Радехові, яка належить по 25 % їй, Марії Березюк, Григорію Березюку, Іванні Березюк.

Згідно з декларацією, поданою у 2015 році, Катерина Махніцька також зазначає своє дівоче прізвище Березюк. Працівниця Центральної виборчої комісії Катерина Махніцька є дружиною Олега Махніцького. Він був обраний депутатом Львівської міської ради від ВО «Свобода» (2006 рік), Верховної ради за виборчим списком «Свободи» (2012 рік). У лютому 2014-того Махніцького призначили в. о. головного прокурора. На цій посаді він пропрацював три місяці і став радником Петра Порошенка.

На парламентських виборах Олег Махніцький як самовисуванець кандидуватиме у 124 виборчому окрузі (місто Червоноград, Сокальський район, частина Кам’янка-Бузького району), де головою ОВК є рідна сестра його дружини.

З 214 членів досвід мають 72 особи, а це 33, 6%. З них у першому турі президентських виборів у 2019 році брали участь 60 осіб, у другому турі – 33. Також 21 член працював під час першого і другого турів.

Ті, хто під час другого туру представляли кандидата у Президенти Петра Порошенка, сьогодні представляють: «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Народний фронт», «Самопоміч».

Щодо осіб, які на президентських виборах представляли Володимира Зеленського, сьогодні є членами ОВК від: «Партія Зелених України», Радикальна партія Олега Ляшка, «Україна Майбутнього», «Всеукраїнське аграрне об’єднання «Заступ», «Громадянська позиція», «Самопоміч», «Всеукраїнське Політичне Об’єднання «Єдина Родина», «Опозиційний блок», «Батьківщина», КУН.

Згідно з розподілом за гендерною ознакою в окружних виборчих комісій у Львівській області: жінки – 123 особа, чоловіки – 91. У відсотковому співвідношенні 57,5 % жіночої статі і 42,5 % чоловічої відповідно.  Найбільше представництво жінок в округах № 129 (15 осіб), № 125, №122 (13 осіб) та № 117 (12 осіб).

 


1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here