Чому вулицями Львова і надалі їздитимуть жовті “розвалюхи”

0
411

У Садового оголосили конкурс на визначення нових перевізників на маршрутах міста, проте якісних змін у міському транспорті чекати не доводиться, пише Депо.Львів

Львівська міська рада нарешті оголосила конкурс з визначення автомобільного перевізника на міських автобусних маршрутах загального користування. Пропозиції до конкурсу перевізники можуть подавати до 14 вересня.

“Збираємо пропозиції від перевізників до 14 вересня, і до 3 жовтня плануємо визначити переможців, – розповів заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Андрій Білий. – Після цього буде ще 10 днів на оскарження результатів. Тому, приблизно на 10−15 жовтня мали б вийти на підписання договорів. Тимчасові угоди з перевізниками у нас укладені до 15 жовтня. Отож маємо достатньо часу, щоб провести конкурс і укласти угоди на перевезення”.

Від конкурсу в мерії чекають “покращення якості перевезення”. І запевняють, що в умовах договору будуть передбачені штрафні санкції за невиконання рейсів, за неприбраний і непомитий автобус – тобто за санітарний стан машини, за порушення правил дорожнього руху. Також, за словами Білого, умовами конкурсу буде передбачено обов’язкове оновлення рухомого складу автомобільного парку до 35% до кінця 2019 року і від 50% з 1 січня 2020 року. Крім того, у перевізника-претендента на кожному маршруті має бути не менше одного автобуса, пристосованого для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Проте уже зараз закрадаються сумніви щодо результатів цього конкурсу і того, чи відчують львів’яни хоч якісь якісні зміни у міських маршрутках. Хоча б тому, що у місті вже роками не з’являється нових перевізників, тобто ринок давно “освоєно”, а старі оператори не закуповують нового рухомого складу. Вочевидь, мають місце і побоювання “приватників”, що мерія у будь-який момент може “викинути” їх з ринку. Тож з цих причин, а також через вартість автобусів оператори уже кілька років не оновлюють рухомий склад. Взагалі. Містом курсують “жовті автобуси”, які мають уже більше десяти років “стажу”, і про їхній якісний стан годі й говорити.

Зауважимо, у мерії ще з січня розповідають, що цьогоріч місто отримає 150 нових автобусів. Разом з тим, вже майже вересень, а але жодного поповнення досі нема. “Злі язики” кажуть, що у договорі лізингу далеко не усе ідеально, тож новеньких автобусів комунальний міський перевізник може й не побачити. Що ж стосується нового конкурсу, то, вочевидь, навіть після проведення конкурсу на вулиці міста виїдуть ті самі автобуси, які їздять і сьогодні. А у Садового знову розповідатимуть, що їм хтось чи щось заважає. Втім, до кінця року лишилося не так багато часу, тож хто правий, скоро буде видно.


Напишіть відгук