З’явився новий геополітичний проєкт

2
597

У Львові вигадали нову геополітичну вісь. Автор цього проєкту, громадський діяч Олег Пилипенко назвав свій задум: «Кукутень-Трипільський шлях».

Про це пише Кулемет.

«Кукутень-Трипільський шлях» – це історичний регіон першої людської цивілізації, між  Подніпровям та Адріатичним, Егейським морями. «Чорноморсько-Адріатична дуга» , « Південна вісь» , « Галицький шлях»,  «Шлях зі сколотів в галати».

Таким чином в проєкт слід  включити наступні держави: Україна, Румунія, Молдова, Болгарія, Греція, Албанія, Північна Македонія, Боснія, Хорватія та Словенія. Поглиблена економічна співпраця, в майбутньому може доповнитися співпрацею культурною, політичною та у військовій сфері. Може повстати регіональний альянс.

Вже сьогодні й на зазначеному міждержавному просторі, здійснюються локальні проєкти поглибленої економічної співпраці. Розбудовується інфраструктура, вибудовуються нові торгівельно-економічні ланцюжки.

З часом, за умов виникнення певних політичних обставин, може реалізуватися геополітичний проєкт «Балто-Чорноморська дуга».  Та виголошений на саміті G-20, президентом США Джо Байденом: «Індо-Європейський коридор» , який відкриває торговельний шлях з Індії, ОАЕ та Саудівської Аравії через Ізраїль до Європи. Що відкриє нові можливості для розвитку проєкту «Кукутень-Трипільський шлях».

Але сьогодні Білорусь знаходиться під російським протекторатом, а на зовнішні відносини з Польщею, сильно впливає внутрішньополітичний фон в самій Польщі. З Ємену морській торгівлі загрожують хусити, а Ізраїль здійснює масштабну каральну акцію проти бійців організації «ХАМАС», – прокоментував власну геополітичну концепцію громадський діяч Олег Пилипенко.

Олег Пилипенко

2 КОМЕНТАРІ

Залишити відповідь