Зоозахисники заявили про жорстоке поводження з тваринами на фермі Львівського ветеринарного університету (ФОТО)

0
788
Зоозахисники заявили про жорстоке поводження з тваринами на фермі Львівського ветеринарного університету

Зоозахисники поскаржились на умови, в яких утримують тварин на фермі Львівського національного університету ветеринарної медицини. За їхніми словами, телята перебувають у власних екскрементах та без доступу до води.

Як пише “Четверта студія”, про це повідомляє 24 канал з посиланням на зоозахисну організацію “Зелена Сила – Green Power”.

За словами зоозахисників, такі умови для телят порушують українське законодавство. Допис, у якому заявили про жорстоке поводження з тваринами, викликав справжній ажіотаж в мережі.

На фермі ЛНУВМ жорстоко поводяться з тваринами

Зоозахисники розповіли, що на фермі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Гжицького ННВЦ “Комарнівський” в жахливих умовах утримують телят.

“Телята перебувають у власних екскрементах, на прив’язі й без постійного доступу до води”, – мовиться у дописі.

За словами активістів, такі дії порушують українське законодавство, а саме:

  • Наказ № 224 від 08.02.2021 року “Про затвердження Вимог до благополуччя сільськогосподарських тварин під час їх утримання”;
  • Закон України “Про захист тварин від жорстокого поводження”.

Тому зоозахисники звернулися із заявою для позапланової перевірки ферми в Держпродспоживслужбу, Держекоінспекцію та поліцію. Також вони звернулись до міністра Мінекономіки України Олексія Любченка, який затвердив наказ про добробут сільськогосподарських тварин, з проханням взяти під особистий контроль це питання.

“Бо якщо не виконується наказ на фермах від вищих навчальних ветеринарних закладів, то що можна чекати від інших?”, – підсумували у громадській організації.

Допис викликав у мережі справжній ажіотаж

Допис громадської організації викликав шквал коментарі в у мережі. Більшість людей засуджують такі умови утримання тварин та називають їх знущаннями.

  • “Це – жах! Куди дивиться влада? За таке знущання з тварин треба судити негідників”;
  • “Що з ними там роблять? Досліди проводять?”;
  • “Та що за садисти там працюють, чи має там хтось серце, як так можна знущатися з невинних тварин?!”;
  • “Ганьба усій нашій освіті! Що це за ветеринарний ВИШ, коли тварини в таких умовах. Ганьба і ректору, і міністру освіти!”.

Однак є й ті, хто назвав умови на фермі нормальними. За словами однієї з користувачок фейсбуку, негативні коментарі можуть писати лише ті, хто ніколи не був у хліві.

“Поїдьте в село і зайдіть в будь-який хлів. Картина буде навіть гірша, тому що 85% тварин, а саме корів і свиней, в ще гірших умовах. Фото зроблене в кінці дня, скоріш за все, до зміни підстилки, а тварини напоюються по графіку, не бачу жодного худого телятка”, – зазначила жінка.

Зоозахисники заявили про жорстоке поводження з тваринами на фермі Львівського ветеринарного університету
Зоозахисники заявили про жорстоке поводження з тваринами на фермі Львівського ветеринарного університету
Зоозахисники заявили про жорстоке поводження з тваринами на фермі Львівського ветеринарного університету

Залишити відповідь