Зміни до Митного кодексу скоротили черги на кордоні з Польщею, – Долінська

0
1468

Очільниця “Асоціації платників податків України у Львівській області” Лілія Долінська вважає внесені зміни до Митного кодексу ефективними.

Зміни у Митному кодексі України, які почали діяти з 1 січня 2018 року, дозволили скоротити кількість нелегальних товарів, ввезених з-за кордону так званими “човниками”, а також зменшили черги на кордоні з Польщею.

Про це Варіантам розповіла голова ради територіального відділення ВГО “Асоціація платників податків України у Львівській області” Лілія Долінська.

“Зміни у Митному кодексі, в тому числі і в Податковому кодексі, є ефективними як для сумлінного платника та конкурентноспроможного бізнесу, так і для нас, звичайних громадян. Адже ми ж не їздимо на кордон по 5 разів у день, правда? Якщо людина перетинає кордон двічі протягом доби і ввозить в Україну товари, то зрозуміло, що вона заробляє на сірому імпорті. Як наслідок – в магазинчиках, на ятках, на ринку ми купуємо нелегально ввезені товари, які не пройшли митного контролю та сертифікації”, – зазначила Лілія Долінська.

За її словами, саме завдяки мешканцям прикордонної зони або так званим “човникам” недобросовісні підприємці заробляли на продажі нелегально ввезених в Україну товарів.

“Нечесний бізнес завозив товари в Україну, розбиваючи їх на партії. До прикладу, несумлінний платник податків захотів перевезти фуру холодильників. Для цього він наймав так званих “човників”, які просто перевозили роздрібнені партії товару, за які не сплачували мито, ПДВ. Тому внесені з 1 січня зміни у законодавство, на моє переконання, є дуже потрібними. Адже ми практично два роки працювали над тим, аби зменшити черги на кордоні: мали зустрічі з нардепами, з громадськими організаціями і з обласною радою. Досягненням був реверсний рух, а тепер, із 1 січня, як виявилось, черг на кордоні немає”, – підкреслила Лілія Долінська.

Зазначимо, 4 січня так звані “човники” заблокували рух у пункті пропуску Рава-Руська–Гребенне через внесення змін у Митний кодекс України. Через це мешканці Львівщини почали обурюватись у соцмережах.

І завтра, 10 січня, “човники” знову обіцяють перекривати пункти пропуску на кордоні з Польщею.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року в Україні набрав чинності закон про податкові обмеження на часте ввезення товарів з-за кордону. Тепер правила безмитного ввезення товарів в ручному або супровідному багажі сумою до 500 євро (в аеропортах до 1000 євро) і з вагою до 50 кг діятимуть для тих, хто був відсутній в Україні понад 24 години і в’їжджає в країну не частіше, ніж раз на 72 години.

При більш частому в’їзді без податків можна ввезти товари на суму тільки до 50 євро.

Залишити відповідь